Juventus 2:0 Empoli
Empoli

Dario Dodić • subota, 25.02.2017.

Subotnji program u Serie A zaključili su Juventus i Empoli. Aktualni prvaci nisu impresionirali igrom, ali su ipak lagano svladali Empoli, ponajviše zahvaljujući Mariju Mandžukiću...

Juventusova fantastična forma na domaćem travnjaku nastavila se i protiv slabašnog Empolija. Domaćini su bez većih poteškoća slavili 2:0, iako nisu posebno impresionirali igrom. Nakon nešto slabije partije u prvom dijelu Juventus je podigao igru u nastavku i dvama pogocima došao do tri boda.

Trener Juvea Max Allegri za susret s Empolijem odlučio se uvesti neke promjene, u prvoj postavi završio je Sturaro, dok je Paulo Dybala dobar dio utakmice odgledao s klupe. Od prve je minute, kao i obično u novom ofenzivnom sustavu, priliku dobio Mario Mandžukić. Ponovno je bio među boljim pojedincima Juventusa, iako se nije iskazao finiširanjem u prvom poluvremenu.

Gotovo sve prilike u prvih 45 minuta za domaću momčad imao je upravo hrvatski napadač. U jedinoj koju nije prokockao kreirao je prigodu za kolegu u napadu Gonzala Higuaina, Argentinac je slabo pucao, Skorupski brani. Mandžukić je najbliže pogotku bio nakon pola sata igre, povukao je Juventus brzu kontru, Higuain sjajnom loptom pronalazi Mandžu, no Hrvat komplicira situaciju, prelazi Skorupskog, ali predugo je to trajalo, gostujući braniči se vraćaju i otklanjaju opasnost.

Za sve propuste u prvom dijelu Mandžukić se iskupio već u 52. minuti. S desne je strane loptu ubacio Cuadrado, najviši u skoku bio je hrvatski napadač, glavom šalje loptu u gredu, odbija se od Skorupskog, u prvom trenutku nije bilo jasno je li lopta prešla gol-liniju, za svaki slučaj Mandžo je zakucava u mrežu za vodstvo Juventusa. Iako je prvotno kao strijelac bio naveden Mandžukić statističari su mu naknadno "ukrali" pogodak i pripisali ga kao autogol Skorupskom.

Gol je olakšao posao Juventusu, a desetak minuta kasnije raspoloženi se Alex Sandro odlično snalazi u šesnaestercu Empolija i iz teške situacije iz okreta zabija za konačnih 2:0.

Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za Juventus, dok je Marko Pjaca priliku dobio tek u 85. minuti, nije značajnije utjecao na rezultat jer se domaća momčad fokusirala na čuvanje rezultata i smireno privođenje susreta kraju.