MAXtv Prva liga, 23. kolo, 04.03.2017, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3523

Branimir Korać • subota, 04.03.2017.

U susretu 23. kola Prve HNL Dinamo je ugostio Inter iz Zaprešića i slavio s 2:0. Josip Pivarić krasnim pogotkom doveo je Modre u vodstvo da bi u završnici susreta Armin Hodžić postavio konačnih 2:0...

Abid Mujagić
54'
32
Luca Polizzi
62'
5
Hrvoje Čale
82'
Samir Toplak

Dinamo je upisao novu pobjedu u MAXtv Prvoj ligi, ugostio je momčad Intera i slavio s 2:0. Nije bilo najjednostavnije, bez obzira na dominaciju Modri su tek u završnici susreta osigurali tri boda.

Iako je Dinamova pobjeda zaslužena nakon što su domaćini stvorili niz prilika, imao je Inter svoje opasne pokušaje, a najizgledniju priliku propustio je Zulim u prvom dijelu kada je ostao sam na šest-sedam metara i promašio vrata.

U prvih 20 minuta Dinamo je u dva navrata bio blizu pogotku, prvo kada je Marcos Guilherme ostao sam pred Čovićem, ali nije dobro zahvatio loptu, a drugi put nakon sjajnog udarca Sammira s 18 metara koji je odsjeo na gredi.

U tom razdoblju Petev je dobio još malo briga u posljednjoj liniji, Gordon Schildenfeld se pridružio ozlijeđenima Sigaliju i Benkoviću te je morao napustiti igru, a zamijenio ga je Dino Perić.

Nakon što je još jednom raspoloženi Guilherme promašio novu priliku, Dinamo je u završnici prvog dijela stigao do vodstva. Dosuđen je slobodni udarac na više od 20 metara, a sjajno ga je izveo Josip Pivarić koji pogađa sam gornji kut Čovićevog gola.

U drugom poluvremenu Dinamo je uporno tražio novi pogodak, nizao je pokušaje, ali nedostajalo je preciznosti i mirnoće. Najbolju priliku propustio je Hodžić sredinom drugog dijela kada je Čović obranio njegov pokušaj, ali Dinamov napadač je ipak došao do pogotka u 88. minuti.

Gojak je odradio dobar posao, odlično proigrao Hodžića koji dolazi pred Čovića i prebacuje ga za 2:0.

Modri su odigrali bolje nego u prva dva proljetna kola, ali ipak nisu bili raspoloženi kao protiv Splita. Posebno je štekala realizacija koja i ovog proljeća zadaje probleme Petevu.