Sampdoria 3:1 Pescara
Pescara

Sampdoria na svom stadionu slavila protiv Pescare, gosti sve bliže ispadanju

Luka Medić • subota, 04.03.2017.

U susretu 27. kola Serie A Sampdoria je na svom stadionu dočekala posljednjeplasiranu Pescaru i u konačnici došla do pobjede od 3:1...

Sampdoria nastavlja svoj dobar niz bez poraza. Posljednji poraz momčad iz Genove upisala je krajem siječnja, a od tada su nanizali šest utakmica bez poraza, od toga četiri pobjede, među kojima i slavlja nad Romom kod kuće te na gostovanju kod Milana te dva neriješena rezultata. U posljednjoj utakmici slavili su pred svojim navijačima protiv momčadi koja se već može pripremati za Seriu B naredne sezone, Pescare, s 3:1, a time su gosti upisali 19. poraz u 27 utakmica ove sezone. Hrvatski nogometaši u dresu Sampdorije Ante Budimir i Lorenco Šimić nisu ulazili u igru, kao niti Hrvoje Miličević i Robert Murić kod gostiju.

Prvu priliku na susretu stvorili su gosti na samom početku, okušao se Cerri nakon lijepog prodora uslijedio je jako još udarac koji nije završio u okviru vrata. Kako je utakmica odmicala tako su domaćini počeli preuzimati kontrolu nad utakmicom, a nakon nekoliko pokušaja poveli su u 18. minuti. Lijepu akciju odigrali su domaći nogometaši, Muriel je ušao u kazneni prostor, povratnom loptom pronašao je nečuvanog Fernandesa koji posprema iza vratara gostiju Bizzarrija.

Pescara se trgnula nakon primljenog pogotka, a nakon malo više od desetak minuta i izjednačila je. Benali je primio loptu u kaznenom prostoru domaćih, krenuo je prema vratima i prebacio loptu na drugu stativu gdje je spreman čekao Cerri koji bez problema trese praznu mrežu. Do kraja poluvremena nije bilo više uzbuđenja pa se na odmor otišlo s 1:1.

U drugom dijelu ponovno je Sampdoria bila bolja na terenu, prvu priliku stvorila je nakon nekoliko minuta igre u nastavku, ali pokušaj Quagliarelle završio je pored gola. No, ono što Quagliarella nije uspio tada je desetak minuta kasnije. Dugo je Sampdoria tražila način kako da dođe do prilike za pogodak, otvorilo se na desnoj strani, strijelac prvog pogotka sada je u ulozi asistenta, Fernandes šalje točnu loptu u peterac, Quagliarella se najbolje snalazi i glavom postiže novi pogodak za novo vodstvo domaće momčadi.

Do kraja susreta gosti više nisu napravili ozbiljniju priliku, a domaći sastav je u 68. minuti postigao pogodak za konačnih 3:1. Ponovno je u ulozi asistenta Fernandes, koji je sudjelovao u sva tri pogotka Sampdorije, ovog puta preciznom loptom na vrhu kaznenog prostora pronašao je Schicka, češki nogometaš se okrenuo i poentirao za novi pogodak.

Sampdoria je s nova tri boda preskočila Torino i sada je na devetom mjestu s 38 osvojenih bodova. Pescara je pak u 27 utakmica osvojila svega 12 bodova, najmanje od svih talijanskih prvoligaša ove sezone te ih najvjerojatnije čeka ispadanje u niži rang naredne sezone.