Minimalne pobjede Lučkog i Novigrada, bivši prvoligaši remizirali na Šubićevcu

Mihaela Bradovski • subota, 11.03.2017.

U subotu su na rasporedu bila još tri dvoboja 21. kola Druge HNL u kojima se strijelci nisu iskazali. Postignuta su ukupno tek četiri pogotka...

Jedna od glavnih utakmica kola odigrana je u Dugopolju gdje je gostovao Novigrad. Istrani su potvrdili da odličan ulazak u nastavak sezone nije bio slučajnost i upisali su novu pobjedu, ovaj put 1:0.

Odluka je stigla tek u završnici susreta, u 81. minuti David Žabec lijepim pogotkom s ruba kaznenog prostora donio je sva tri boda gostima.

Vrlo važan dvoboj odigran je i u Lučkom gdje su se susrele momčadi koje se nalaze u borbi za opstanak u ligi. Domaćin je ipak na kraju stigao do tri boda slaveći protiv Imotskog 1:0.

Pogodak za pobjedu zabio je Josip Golubar u završnici prvog poluvremena, gosti su imali dovoljno prilika da se izvuku kao neporaženi iz ovog dvoboja, ali nisu ih znali realizirati.

U dvoboju bivših prvoligaša Šibenik i Zagreb odigrali su 1:1. Po bod ne raduje nijednu momčad, oba protivnika tražila su puni plijen za odmicanje od opasne zone.

Obje momčadi izredale su promašaje u prvom dijelu susreta, a na startu drugog dijela nakon promašaja Šehića, pao je gol na drugoj strani. Collins je ubacio, a Maleš na drugoj vratnici došao do lopte i zabio za vodstvo.

Tri minute kasnije kazneni udarac za Zagreb nakon pada Čirjaka u 16 metara, a u pogodak ga je pretvorio Marko Tešija.

Ostalo je tih 1:1, nije više bilo promjena iako su domaćini bili bliže drugom pogotku.