West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 3:1 Arsenal
Arsenal

Dario Dodić • subota, 18.03.2017.

Nogometaši West Bromwich Albiona na svom su Hawthornsu s uvjerljivih 3:1 svladali momčad Arsenala i tako im nanijeli drugi uzastopni poraz u Premiershipu...

Tony Pulis čini čuda s ipak limitiranom momčadi West Bromwich Albiona. Nakon 29 kola WBA nalazi se na visokom osmom mjestu, a danas su u ranom poslijepodnevnom terminu s 3:1 svladali Arsenal. Disciplinirani domaćini pod Pulisovom palicom zabijaju najviše golova iz prekida u Premier ligi, ništa drugačije nije bilo ni danas, dvaput su domaći nogometaši zabili iz prekida, oba puta strijelac je bio Craig Dawson.

Sudac Swarbrick u nekoliko je dvojbenih situacija sudio protiv Arsenala, što će sigurno Arsene Wenger spomenuti na konferenciji za novinare nakon susreta, no više od upitnih sudačkih odluka potrebno je komentirati slabu Arsenalovu igru.

U prvom su dijelu gosti bili vrlo dobri, ali gotovo čitava igra Arsenala počivala je na raspoloženom Alexisu Sanchezu, svaka dobra akcija išla je preko Čileanca, no i on je nestao nakon grubog starta McCleana u završnici prvog dijela. Bit će to ujedno i jedan od razloga zbog kojih će Wenger imati pravo prigovoriti Swarbricku, start McCleana mogao je možda biti i za izravni crveni karton.

Priznanje treba odati i West Bromu, jer domaći su nogometaši dobar dio susreta izgledali kao najmanje ravnopravan protivnik, uostalom, bolje su i otvorili susret, a da je Rondon bio koncentriraniji mogli su povesti već nakon pet minuta igre.

Po lijevoj se strani od centra do šesnaesterca prošetao Nyom, u procesu prošavši čak trojicu Arsenalovih igrača, lukavo je poslao oštru, prizemnu paralelu na drugu vratnicu, no Rondon se izvlačio na povratnu loptu, da je pročitao Nyomovu namjeru samo bi pospremio loptu u praznu mrežu.

Slično je s druge strane prijetio i Arsenal, Walcott je dobro shvatio Monrealovu namjeru, ali pročitao ju je i domaći vratar Ben Foster i blokirao Walcotta na prvoj vratnici. Nakon nešto više od deset minuta igre ponovno prijeti WBA, brzu su kontru povukli domaći po lijevoj strani, lopta dolazi do McCleana koji puca silovito, ali previše iskosa da bi prevario Čecha.

Odbio je vratar Arsenala loptu u korner, a nakon kornera povela je domaća momčad. Udarac iz kuta izveo je danas fenomenalni Chadli, poslao je "kiflu" u srce Arsenalovog peterca, Čech je ostao ukopan na crti, Dawson nebeski visoko skače i zabija za vodstvo WBA.

Samo 165 sekundi trajalo je vodstvo West Bromwicha, Xhaka dubokom loptom pronalazi usamljenog Sancheza, Čileanac lijepo prima loptu prsima, vara Dawsona i zabija od grede za 1:1, igrala se 15. minuta.

Do kraja poluvremena obje su momčadi mogle postići po još nekoliko pogodaka, najbliže je novom golu za WBA bio Fletcher, no njegov odličan udarac sjajnom paradom odbija Čech. Bila je to ujedno i posljednja intervencija Čecha, prilikom jednog dodavanja ozlijedio je nogu i napustio travnjak, među vratnice je umjesto njega stao Ospina.

I nije se iskazao rezervni vratar gostiju, već u 55. minuti nakon njegove pogreške do novog vodstva dolazi West Brom, strijelac je bio Robson-Kanu, iz svojeg drugog udarca na susretu, samo minutu ranije u igru je ušao umjesto Rondona.

Mogao je Arsenal još jednom do brzog izjednačenja, ali pokušaj Dannyja Welbecka glavom odsjeda na gredi. 15 minuta prije kraja uslijedila je nova kazna za Arsenal iz prekida. Ovog je puta ubacio McClean, Ospina je ostao ukopan na crti, a Dawson zabija svoj drugi gol glavom, za konačnih 3:1.

Prvi put nakon travnja 1995. godine Arsenal je izgubio četiri od posljednjih pet utakmica. Nezadovoljni navijači pokazali su francuskom stručnjaku što misle o njegovom vođenju momčadi transparentima kako je vrijeme za odlazak. Svaka čast Wengeru na svemu, ali čini se kako je zaista vrijeme za promjene.