Ciboni naslov u kadetskoj, Cedeviti u juniorskoj konkurenciji

Petar Jenjić • nedjelja, 09.04.2017.

Zaključeni su završni turniri kadetskoj i juniorskoj konkurenciji. Do naslova u Slavonskom Brodu došli su košarkaši kadeti Cibone, dok su juniori Cedevite osvojili naslov u svom uzrastu. Obje su momčadi u finalu bile bolje od vršnjaka iz Splita...

Kadeti

Košarkaši Cibone osvojili su naslov u konkurenciji kadeta, bolji su u zanimljivom finalu bilo od vršnjaka iz Splita. Slavili su rezultatom 74:69.

Na krilima Mateja Rudana Vukovi su bolje otvorili susret i Cibona je došla do devet poena prednosti (14:5). Ipak, Žuti uzvraćaju serijom 10:0 i dolaze do prvog vodstva. Raspoloženi Roko Škarica vratio je zagrebačkoj momčadi prednost s nekoliko dobrih poteza koju je držala do samog kraja poluvremena (36:31).

Nakon odmora Split je bolje krenuo i u 27. minuti došao do izjednačenja (42:42). Susret, koji je bio u egalu do samog kraja, otišao je u produžetak pri rezultatu 65:65. U dodatnih je pet minuta Cibona pokazala za nijansu bolju igru i u konačnici došla do pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Matej Rudan s 22 poena (6/8 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 4/8) i šest skokova, Lovre Maloča je dodao 13 koševa (2/6 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 3/4). Upravo je Matej Rudan proglašen i najkorisnijim igračem završnog turnira.

Najbolji je kod Splita bio Viktor Šarić s 19 poena (8/15 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 3/5) i 12 skokova.

U susretu za treće mjesto košarkaši Cedevite upisali su uvjerljivu pobjedu protiv Dubrovnika, slavili su s visokih 75:44. Utakmica je bila odlučena već nakon prve četvrtine koju su dobili 28:9.

Do pobjede ih je predvodio Karlo Matković s 18 poena (8/13 za dva, slobodna bacanja 2/6) i 11 skokova, dok je Marko Farkač dodao 11 koševa (5/6 za dva, slobodna bacanja 1/2).

Kod Dubrovnika je Niko Stasjuk ubacio 13 koševa (0/5 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 7/8).

Kadetsko PH, utakmica za treće mjesto:
Cedevita - Dubrovnik 75:44 (28:9, 12:10, 21:12, 14:13)

Cedevita: Bruno Strunjak, Mionni 6, Mehdić 9, Lukačić 10, Farkač 11, Pavičić 4, Radović 6, Vukušić 2, Vito Strunjak 4, Bošnjak 5, Matković 18

Dubrovnik: Koprivica 6, Stasjuk 13, Petrović 12 (osam skokova), Vuletić 3, Ferri, Frka, Tolj, Šiško 2, Radulović, Vujičić 2, Ajduković 6, Kalafatović

Kadetsko PH, finale:
Cibona - Split 74:69 (19:15, 17:16, 8:12, 21:22, 9:4)

Cibona: Paponja, Maloča 13, Rudan 22, Jurički 5, Prkačin 10 (deset skokova), Menalo, Škarica 10, Majcunić 4, Buljević, Gnjidić 2, Majić 8, Ljubas

Split: Fulgosi 15, Maršić, Perasović 11 (devet skokova), Gizdavčić, Barac, Andrijašević, Omrčen, Putnik 10, Smajo, Perkušić, Biljak 14 (sedam skokova), Šarić 19 (12 skokova)

Juniori

Za razliku od kadeta, juniori Cedevite bili su uspješniji i okitili su se naslovom prvaka Hrvatske. U finalu su svladali vršnjake iz Splita s 20 razlike, bilo je 81:61.

Iako je Split dobro otvorio utakmicu Cedeviti nije dugo trebalo da se vrati i preuzme vodstvo. Prvu su četvrtinu dobili s dva poena viška (20:18). U drugoj četvrtini Cedevita igra još bolje, radi razliku koja do poluvremena raste do 11 razlike (47:36).

Iako se Split u nastavku ponovno potpuno vratio u utakmicu i došao na samo minus četiri (52:48), Cedevita je odradila sjajan posao u posljednjih deset minuta i pokazala da je trenutno najbolja u juniorskoj konkurenciji.

Do pobjede ih je predvodio Toni Perković s 22 poena (6/11 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 1/3) i devet asistencija, dok je Darko Bajo dodao 21 koš (6/8 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 3/4). Perković je ujedno i proglašen za najkorisnijeg igrača turnira.

Kod Splita je Ivan Omrčen ubacio 20 koševa (5/11 za dva, 3/9 za tricu, slobodna bacanja 1/2).

U susretu za treće mjesto košarkaši Cibone slavili su protiv vršnjaka iz Zadra rezultatom 92:72. Vrlo brzo su pokazali u kojem će smjeru ići utakmica kada su poveli s 13:0. Kako je utakmica odmicala tako su Vukovi povećavali svoju prednost koju su zadržali do samo kraja utakmice.

Do pobjede su je s po 17 poena predvodili Dino Bistrović (5/7 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i Krešimir Nikić (6/10 za dva, slobodna bacanja 5/6).

Najbolji je kod Zadra bio Šime Lisica s 23 poena (3/8 za dva, 5/10 za tricu, slobodna bacanja 2/3).