Jolly do vrlo uvjerljive pobjede protiv Splita

Petar Jenjić • nedjelja, 09.04.2017.

Košarkaši šibenskog Jollyja bez većih su problema došli do pobjede protiv Splita, Velićeva je momčad u konačnici slavila rezultatom 98:61...

Pretposljednji susret u 24. kolu domaćeg košarkaškog prvenstva odigran je na Baldekinu gdje je Jolly ugostio trenutno drugoplasirani Split i slavio 98:61. Iako se očekivala tvrda i napeta utakmica, vidjeli smo potpuno suprotno. Domaćin je potpuno izdominirao Žute koji nisu imali odgovora na igru svojih protivnika.

Iako je trener gostiju Ivica Skelin uoči utakmice najavio da utakmicu mora svesti na što manje poena, to se izjalovilo već nakon prvog poluvremena, u kojem je njegova momčad primila čak 54 poena i zaostajala 25 razlike. Bila je ovo 18. pobjeda Jollyja, dok je Split trenutno na omjeru 20-4.

Vrlo raspoložen je u uvodnim minutama bio Ivan Novačić, košarkaš Jollyja ubacio je sedam poena u prve tri minute. Nije dobro reagirao napad Splita na obranu šibenske momčadi koja je imala sedam poena viška (15:8). Četiri uzastopna poena Joze Brkića donijela su domaćinima prvu dvoznamenkastu prednost na utakmici u sedmoj minuti (21:11). Četiri je trice ubacio Jolly u prvoj četvrtini koju je dobio s 13 razlike (28:15).

Split je potpuno potonuo u drugoj četvrtini što je Šibenik iskoristio i vrlo brzo došao do još značajnije prednosti. Ubačajem Bruna Markulina u 15. minuti došli su do velikih 20 poena prednosti (37:17). Sve je išlo od ruke domaćinima koji su na poluvrijeme otišli s 25 koševa viška (54:29).

U nastavku susreta šibenska momčad nije imala prevelikih problema. Mirno je održavala stečenu prednost i u konačnici došla do i više nego uvjerljive pobjede.

Sjajni Ivan Novačić predvodio je Jolly s 29 poena (8/11 za dva, 4/7 za tricu, slobodna bacanja 1/1), dok je Nikola Došen dodao 15 koševa (4/4 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i šest asistencija.

Kod Splita su po 15 koševa ubacili Mateo Kedžo (6/9 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i Goran Filipović (5/10 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2).