Škrljevu treća pobjeda u nizu, pala i Gorica

Petar Jenjić • petak, 07.04.2017.

U novom susretu 24. kola A-1 košarkaške lige Škrljevo je kod kuće bilo bolje od Gorice rezultatom 85:69 čime su došli do treće pobjede u nizu i privremeno na osmu poziciju prvenstvene ljestvice...

Treću uzastopnu pobjedu upisali su košarkaši Škrljeva koji su na domaćem parketu bili bolji od Gorice rezultatom 85:69 i privremeno skočili na osmo mjesto ispred momčadi Zagreba. S druge strane, Goričanima je ostanak u ligi i dalje po znakom upitnika jer im Hermes Analitica opasno prijeti.

Nije dugo trebalo domaćinima da se odvoje, tek je prva četvrtina bila rezultatski napeta. Goričani su je dobili 22:15, ali zatim kreće Škrljevo i odličnom igrom do kraja poluvremena prima tek devet poena što im je donijelo osam koševa viška (37:31).

Uspjeli su gosti u nekoliko navrata još doći do pet koševa zaostatka, ali više od toga nije išlo. Davor Konjević je donio svojoj momčadi 14 razlike (56:42) uoči posljednjih deset minuta, prednost koju do kraja nisu ispustili.

Upravo je Konjević bio najbolji kod Škrljeva s 24 poena (3/4 za dva, 5/11 za tricu, slobodna bacanja 3/4), dok su po 14 koševa dodali Matej Radunić (6/8 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i Brian Williams (5/10 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 1/3) uz devet skokova.

Najbolji je kod Gorice bio Ante Mašić s 19 poena (4/8 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i šest skokova.