Darušafaka u izravnom dvoboju za doigravanje slavila protiv Zvezde, vrlo dobar nastup Žižića

Petar Jenjić • petak, 07.04.2017.

Odigrane su još dvije utakmice posljednjeg 30. kola Eurolige gdje smo, između ostalog, saznali i posljednjeg putnika u doigravanje. Radi se od Darušafaki koja je u izravnom dvoboju za vrijedno mjesto pobijedila Crvenu zvezdu. U drugom susretu CSKA je bio bolji od Olympiakosa...

Darušafaka - Crvena zvezda 78:62

Najzanimljivija utakmica posljednjeg kola svakako je odigrana u Istanbulu gdje je Darušafaka u izravnom dvoboju za prolazak u sljedeću fazu natjecanja bila bolja od Crvene zvezde rezultatom 78:62. Turska će momčad tako u četvrtfinalu igrati protiv madridskog Reala.

Turska je momčad jako dobro otvorila susret, Brad Wanamaker je počeo s četiri poena, na njega su se nadovezali Ante Žižić i Will Clyburn iz kontre pa su gosti nakon uraganskog početka svojih protivnika morali zvati minutu odmora. Žižićevim zakucavanjem Darušafaka je došla do dvoznamenkaste prednosti (17:7) u šestoj minuti. Prednost su u vrlo zanimljivoj i brzoj prvoj četvrtini zadržali do samog kraja (25:14).

Raspoloženi i nepogrešivi Wanamaker predvodio je domaćine koji su usporili ritam i držali prednost na pristojnoj razlici. Imala je Zvezda nekoliko prilika za povratak u potpuni egal, ali je domaćin svaki put uspijevao odgovoriti šutem izvana. Na poluvremenu su imali lijepih 11 poena viška, bilo je 43:32.

Međutim, vrlo slabo je nastavila turska momčad, slabo su gradili obrambeni skok, napad je bio bezidejan i srpska se momčad potpuno približila. Serijom 11:2 došli su na samo tri poena minusa (52:49), tek je u završnici Bertans ubacio poene za nešto mirniji ulazak u posljednjih deset minuta.

Odličnim otvaranjem posljednje četvrtine Darušafaka se ubrzo vratila na dvoznamenkastu prednost. Skupo je stajao neučinkovit vanjski šut srpsku momčad koja se od ovog natjecanja ipak morala oprostiti nešto ranije nego je to možda priželjkivala.

Do pobjede ih je predvodio Brad Wanamaker s 22 koševa (5/9 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 6/7) i pet asistencija. Ante Žižić je susret zaključio s 11 poena (5/5 za dva, slobodna bacanja 1/4), osam skokova i jednom blokadom za 26 minuta provedenih na parketu.

Najbolji je kod gostiju bio Ognjen Kuzmić s 14 poena (5/10 za dva, slobodna bacanja 4/4) i šest skokova.

CSKA - Olympiakos 90:86

Dvoboj druge i treće momčadi Eurolige bio je potpuno nevažan, kada uzmemo u obzir da niti CSKA niti Olympiakos osim prestiža ništa drugo nisu mogli dobiti. Ipak, kao što riječ derbi i kaže, utakmica je bila zanimljiva, CSKA je vodio cijelo vrijeme, ali se Olympiakos vraća u završnici i prijeti pobjedi. Međutim, više od izjednačenja nisu mogli pa su u konačnici upisali poraz 90:86.

Domaćin je od samog početka bio u vodstvu, nakon dvije su minute imali 6:0. Raznovrsnost ruske momčadi stvarala je probleme gostima koji su u šestoj minuti zaostajali devet razlike (17:8) nakon trice Miloša Teodosića. Dvoznamenkastom je prednošću domaćin zaključio prvu četvrtinu, tricom Andreja Voronceviča vodili su 25:15.

Tek su se u samoj završnici poluvremena gosti uspjeli spustiti ispod deset poena zaostatka nakon ubačaja Kostasa Papanikolaoua (45:37). Na drugoj strani uzvraća Kyle Hines i vraća razliku koja je bila i nakon prve četvrtine.

Do posljednje je dvije minute ruska momčad bila u prednost, tada Ioannis Papapetrou pogađa tricu za izjednačenje (81:81). Na drugoj strani košem uz dodatno slobodno bacanje uzvraća Teodosić, zatim Kyle Hines pogađa dva puta s linije slobodnih bacanja i tu je utakmici bio kraj.

S po 23 poena CSKA su predvodili Miloš Teodosić (4/6 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 6/7) i Nando De Colo (6/9 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 5/5).

Kod Olympiakosa su po 16 koševa ubacili Ioannis Papapetrou (2/6 za dva, 4/6 za tricu) i Vassilis Spanoulis (4/6 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 5/5), uz sedam asistencija.

• iadera08.04.2017. u 08:08
    Žižić je apsolutno bio u sastavu za ovu utakmicu. Nosio je dres, povremeno i trenerku preko, patike, čarape, zapravo nevjerojatno koliko je bio apsolutan sinoć.
    iadera
  • Obrisan korisnik07.04.2017. u 21:53
    Zvezda danas koma, nisu ni ovi bili nešto, ali ovako ne možeš dobiti nikoga.
  • narada10807.04.2017. u 21:09
    Zizic je apsolutno bio jedan od vaznih igraca za ovu pobjedu. Neke lopte pokupio, foulove vukao, slobodna bacanja realizirao, cak u obranu fino branio kos.