Jaycee Carroll potopio Perasovićev Anadolu Efes, Uniks potpuno razbio Milano

Petar Jenjić • subota, 08.04.2017.

Zaključena je još jedan regularni dio košarkaške Eurolige posljednjim dvjema utakmicama 30. kola. Uniks Kazan se glatkom pobjedom protiv Armani Milana oprostio od Eurolige, dok se Perasovićev Anadolu Efes držao do posljednjih minuta protiv Reala, ali je u konačnici upisao uvjerljiv poraz...

U dvoboju dviju momčadi iz donjeg doma Eurolige, Armani Milano ipak nije izbjegao posljednju poziciju na kraju još jedne europske sezone. Na domaćem su parketu glatko poraženu od ruskog Uniksa rezultatom 91:68 kojim je ova momčad prekinula niz od 12 utakmica bez pobjede.

Gostujuća je momčad susret prelomila odlično odigranom trećom četvrtinom koju su dobili s 19 razlike (29:10). Milano nije imao nikakvog odgovora na igru raspoloženih gostiju koji su pogađali iz svih pozicija. Niti posljednja četvrtina nije bila pretjerano bolja pa su u konačnici u drugom poluvremenu primili 55 poena i upisali uvjerljiv poraz.

Najučinkovitiji je kod Uniksa bio Latavious Williams s 20 poena (8/9 za dva, slobodna bacanja 4/4) i 12 skokova. Marko Banić je odigrao 20 minuta i za to vrijeme ubacio osam koševa (4/5 za dva), uz jedan skok i tri ukradene lopte.

Ono što svakako veseli je povratak Krunoslava Simona u sastav talijanske momčadi. Hrvatski je košarkaš odigrao 32 minute i susret zaključio s osam poena (4/9 za dva, 0/4 za tricu), pet skokova i jednom asistencijom. Milano je predvodio Davide Pascolo s 18 koševa (8/12 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Iako je sve bilo već poznato uoči utakmice, Real Madrid je uspješno odradio i utakmicu posljednjeg kola Eurolige čime je dodatno učvrstio prvu poziciju. Slavili su protiv Perasovićevog Anadolu Efesa rezultatom 97:80, u utakmici u kojoj u se odvojili tek u završnim minutama, prije svega zahvaljujući sjajno Jayceeju Carrollu.

Utakmica je bila vrlo izjednačena i nijedna se nije uspijevala značajnije odvojiti. Uoči posljednjih deset minuta domaćin je imao dva poena prednosti (62:60) nakon što je Derrick Brown smanjio zaostatak turskog sastava.

Isti je igrač donio Efesu dva poena prednosti u 33. minuti, ali na drugoj strani s tri uzastopne trice uzvraća Jaycee Carroll, na njega se uskoro nadovezuje i Dontaye Draper pa prednost Reala raste na sedam razlike (83:76) tri minute prije kraja. Domaćin je do kraja još podebljao prednost i upisao lijepu pobjedu.

Jaycee Carroll je zaključio susret s 29 poena (3/3 za dva, 7/8 za tricu, slobodna bacanja 2/3), dok je Dontaye Draper dodao 16 koševa (1/1 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Najbolji je kod gostiju bio Bryant Dunston s 15 koševa (6/10 za dva, slobodna bacanja 3/5) i deset skokova.