Šibenik se prošetao do pobjede na gostovanju kod Zaboka

Petar Jenjić • subota, 08.04.2017.

U novom susretu 24. kola A-1 košarkaške lige Šibenik je lakše od očekivanog potpuno nadigrao Zabok i s gostovanja se vraća s visokom pobjedom, slavili su rezultatom 93:69...

Subota je bila rezervirana tek za jednu utakmicu domaćeg nacionalnog prvenstva. Šibenik je kao trećeplasirana ekipa lige išla na gostovanje kod Zaboka, momčadi koja je u posljednje četiri utakmice upisala tek jednu pobjedu.

Iako se očekivala teška utakmica za gostujući sastav, Šibenčani su glatko došli do 20. pobjede ove sezone. Slavili su s visokih 93:69 čime su privremeno skočili na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. S druge strane, Zabok je trenutno na desetom mjesto s osam pobjeda i 16 poraza.

Već je prva četvrtina pokazala kako će se utakmica odvijati, nakon tri minute igre gosti su vodili 11:0. Nakon što su prvu četvrtinu zaključili s 12 poena prednosti (24:12), Šibenčani u drugoj pojačavaju i ubacuju čak 33 poena. Na kraju treće četvrtine imali su najvećih 39 razlike (79:40), dok su se u posljednjoj opustili pa je Zabok tek malo uspio ublažiti poraz.

Šibenik je do pobjede predvodio Ivan Siriščević s 19 poena (3/5 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 1/1), dok je Miralem Halilović dodao 18 koševa, deset skokova i četiri asistencije.

Najbolji je kod Zaboka bio Antonio Črnjević s 21 ubačajem (9/10 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 3/4).