Zadru slavlje protiv Cedevite, susret prelomljen u posljednjoj četvrtini

Petar Jenjić • utorak, 18.04.2017.

Zaostali susret 24. kola A-1 lige odigran je u Višnjiku gdje je Zadar pobijedio Cedevitu rezultatom 71:63 i preskočio je na petom mjestu prvenstvene ljestvice...

Zadar - Cedevita 71:63 (23:23, 21:15, 9:12, 18:13)

A-1 liga, 24. kolo:
Zadar - Dvorana Višnjik
Suci: Sreten Radović, Josip Radojković, Josip Jurčević

Zadar: Ivan Marinković 7, Boris Barać 1, Ivan Ramljak 14, Maj Kovačević 9, Jakov Vladović 15, Kristijan Krajina 9, Aleksandar Georgiev 6, Marko Jurica, Mario Špaleta, Mislav Brzoja 10, Lovro Mazalin, Toni Jelenković

Cedevita: Toni Katić 12, Luka Babić, Miro Bilan 16, John Shurna 13, Marko Tomas 7, Filip Krušlin 7, Markus Lončar, Karlo Žganec 4, Džanan Musa, Mirza Begić 4, Ivan Vučić, Marko Ramljak

Blijedo izdanje iz finala ABA lige Cedevita je prenijela i na hrvatskog prvenstvo. Mršićeva je momčad išla na gostovanje kod Zadra i izgubila rezultatom 71:63. Novom je pobjedom Zadar preskočio zagrebačku momčad na petom mjestu s omjerom od 17 pobjeda i sedam poraza.

Zadar je bio bolja momčad tijekom većeg dijela susreta i tek je tijekom prvog poluvremena povremeno bio u zaostatku. U posljednjoj četvrtini rade seriju 13:0, ostavljaju svoje protivnike bez poena gotovo sedam minuta i u konačnici dolaze do pobjede.

Zadar je bolje otvorio susret i nakon dvije minute poveo sa 6:0. Gosti vrlo brzo uzvraćaju, John Shurna ubacuje dvije trice za prvo vodstvo svoje momčadi, na njega se s četiri poena nadovezuje i Miro Bilan pa Cedevita dolazi do šest razlike (12:6). U sedmoj minuti Zadar poravnava tricom Kristijana Krajine (14:14), dok je rezultat bio izjednačen i na kraju prve četvrtine (23:23).

Jakov Vladović je povezao pet poena na početku druge četvrtine, a Cedevita je u prve četiri minute ubacila tek četiri koša. Domaćin je to djelomično uspio i iskoristiti pa je u nekoliko navrata imala i sedam poena viška, nakon vezanih ubačaja Aleksandra Georgieva i prvu dvoznamenkastu prednost jedne momčadi na utakmici (42:31). U posljednje dvije i pol minute zagrebačka momčad ipak smanjuje zaostatak i na poluvrijeme odlazi s prihvatljivijih šest koševa zaostatka (44:38).

Izrazito neučinkovita treća četvrtina s obje strane nije ponudila značajniji odmak. Zadar je prve poene iz igre ubacio preko Ivana Marinkovića u šestoj minuti, nešto kasnije Marko Tomas je vratio vodstvo na stranu gostiju (50:49). U cijeloj je četvrtini postignut ukupno 21 koš, dok je rezultat u posljednje tri minute bio 4:0 za Zadar koji je uoči zadnje četvrtine vodio s tri razlike (53:50).

Serija 13:0 Naglićeve momčadi protegla se na gotovo sedam minuta, tricom Jakova Vladovića domaćin je vodio s 14 razlike (69:55) dvije minute prije kraja. Prednost je bez većih poteškoća sačuvao do samog kraja.

Upravo je Jakov Vladović predvodio svoju momčad do pobjede s 15 poena (3/8 za dva, 3/7 za tricu), dok je Ivan Ramljak dodao 14 koševa (5/5 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i sedam skokova.

Najbolji je kod Cedevite bio Miro Bilan sa 16 koševa (5/10 za dva, slobodna bacanja 6/9) i 11 skokova.

• Obrisan korisnik19.04.2017. u 11:29
    Cedevita ako se nastavi ovako blamirat upitan joj je i naslov prvaka za ovu godinu. Nevjerojatno koje nesposobno vodstvo, ulupali su tolike pare a momčad izgleda bezglavo, beskrvno i bezmudo.