Inter
Inter 2:2 Milan
Milan

Dario Dodić • subota, 15.04.2017.

32. kolo talijanske Serie A na Giuseppe Meazzi otvorili su Inter i Milan. U vječitom milanskom derbiju Inter je imao prednost od dva gola, uz asistenciju Ivana Perišića, ali je Milan duboko u sudačkoj nadoknadi izvukao bod...

Nogometaši Intera mislili su da će u milanskom derbiju, na otvaranju 32. kola Serie A, upisati sva tri boda. Imali su dva gola prednosti, no na kraju su se morali zadovoljiti bodom. Talijani ne igraju na Uskrs pa je pred nama bogat subotnji program, barem kad su Talijani u pitanju. Prvu su utakmicu dana na Giuseppe Meazzi odigrali Inter i Milan, nerazzuri su kao domaćini u sudačkoj nadoknadi prokockali pobjedu.

Bila je to zanimljiva utakmica koju su bolje otvorili uvjetno rečeno gosti, Milan je na krilima Deulofeua opasno prijetio, ali nije uspio matirati Handanovića. Već su u drugoj minuti rossoneri mogli do vodstva, u nizu udaraca iskazao se Handanović, u konačnici pokušaj Bacce završava preko gola.

Mogao je Milan do vodstva i u 14. minuti, Suso je dobro pucao s 25 metara, ali njegov pokušaj brani Handanović. Nakon kornera Deulofeu iz teškog kuta pogađa vratnicu. Kazna je uslijedila krajem prvog poluvremena.

Nakon što pritisak Milana nije urodio plodom Inter iz prve prave prilike dolazi do vodstva. Igrala se 36. minuta, Gagliardini šalje odličnu dugu loptu na Candrevu, koji se izborio za poziciju ispred De Sciglija i lijepo "kroz oči" matirao Donnarumu. Prvi je put u milanskom derbiju u Serie A Inter zabio gol u prvom poluvremenu nakon listopada 2012. godine.

Nisu se "gosti" oporavili od šoka, a već su zaostajali dva pogotka za ljutim gradskim rivalima. U 44. minuti sjajno su kombinirali Perišić i Icardi, u završnici Hrvat lijepo s lijeve strane upošljava Interovog napadača, koji lagano poentira za velikih 2:0 Intera.

Mogao je Perišić uz asistenciju upisati i gol, u 56. minuti mu se pokušao odužiti Icardi, Perišić u naletu puca snažno, ali točno u Donnarummu.

Milan u nastavku igra bolje, ali ne uspijeva doći do pogotka. Odlično je u 65. minuti tukao Deulofeu s ruba kaznenog prostora, ali Handanović još jednom dobro brani. Tri minute kasnije Pioli iz igre vadi odličnog Perišića i ubacuje Edera.

Dugo su Interovi nogometaši odolijevali napadima Milana, koji je tek u 83. minuti uspio doći do pogotka. S desne je strane ubacio Suso, Romagnoli džonom zabija za smanjenje vodstva Intera.

Činilo se da će Inter ipak odnijeti sva tri boda, sudac Orsato produžio je pet minuta, a igrala se 97., nakon kornera s desne strane glavom Locatelli šalje loptu na lijevu vratnicu, tamo je Zapata jedva hvata, od grede se odbija na prsa Medela, koji loptu odbija u igru, no prekasno, oglasila se gol-tehnologija i signalizirala da je lopta već prešla crtu čitavim obujmom, u posljednjim sekundama Milan spašava bod zahvaljujući pogocima braniča.

Marcelo Brozović čitav je susret odgledao s Interove klupe dok Mario Pašalić nije kandidirao za sastav Milana zbog prikupljenih žutih kartona.