Dario Dodić • subota, 15.04.2017.

Odigrano je sedam susreta 32. kola talijanske Serie A u kojem se favoriti nisu dobro proveli. Jedino je Juventus rutinski slavio u gostima kod Pescare uz asistenciju Marija Mandžukića. Ivan Jurić vratio se na klupu Genoe protiv Lazija i umalo upisao veliku pobjedu, Roma je kod kuće remizirala s Atalantom, Fiorentina je izgubila od Empolija, Torino je remizirao s Crotoneom...

Nogometaši Juventusa nakon velikog uspjeha u Ligi prvaka protiv Barcelone vratili su se prvenstvenim obavezama. U gostima kod Pescare rutinski su slavili s 2:0, oba je pogotka postigao raspoloženi Gonzalo Higuain.

Već u desetoj minuti Mario Mandžukić odaslao je upozorenje domaćoj momčadi, odlično je tukao, ali njegov udarac brani vratar Pescare Fiorillo. Desetak minuta kasnije Fiorillo je ponovno dobro odradio svoj posao, ali njegova obrana nije. Vratar Pescare obranio je prvi pokušaj Cuadrada, no na odbijanac ponovno prvi stiže Cuadrado i lijepo dodaje do Higuaina, Argentinac lagano zabija za vodstvo Stare dame.

U završnici prvog dijela Juve je riješio pitanje pobjednika, ubačaj s desne strane Mandžukić glavom spušta za Higuaina, snalažljivi Argentinac dolazi do lopte između dvojice domaćih braniča i zabija svoj drugi gol za konačnih 2:0. Napadač Juventusa zabio je već 23 gola u Serie A ove sezone, posljednji napadač Juventusa koji je zabio više bio je David Trezeguet u sezoni 2001./2002., s obzirom da je još šest kola do kraja prvenstva izgledno je da će ga Argentinac prestići.

Mario Mandžukić ponovno je bio odličan u dresu gostiju, odigrao je svih 90 minuta.

Roma je na Olimpicu dominirala protiv Atalante, nizala prigode i pritiskala gotovo čitav susret, ali osvojila je tek bod i tako praktički riješila pitanje naslova prvaka. Šest je kola do kraja, Juventus ima osam bodova prednosti.

Sve je loše po Romu krenulo u 22. minuti, Conti je ubacio s lijeve strane, Jasmin Kurtić lijepo iz voleja zabija za vodstvo Atalante.

Tek u nastavku Roma uspijeva izjednačiti, igrala se 50. minuta, po tko zna koji put ove sezone proradila je veza Salah - Džeko, Salah je slično kao Mandžukić glavom spustio loptu za Džeku, koji lagano zabija za konačnih 1:1.

Imala je Roma nekoliko solidnih prilika za pobjedu, ali lopta nije htjela u mrežu. Najbliže pogotku za vodstvo Rimljani su bili u 65. minuti kada je Nainggolan zatresao gredu.

Iznenađujući poraz na svom su travnjaku doživjeli i nogometaši Fiorentine, koje je s 2:1 šokirao Empoli. Nikola Kalinić zaradio je isključenje nakon završetka utakmice, dok Milan Badelj i Hrvoje Milić nisu niti ulazili u igru.

Slično kao i u dvoboju Rome i Atalante, domaćini su dominirali i imali više od igre, no konkretniji su bili gosti. U 37. minuti poveo je Empoli, ubačaj s desne strane odbio je Tatarusanu, točno na noge El Kaddouriju, koji šalje loptu u mrežu.

U 64. minuti Fiorentina dolazi do izjednačenja, Iličić je prebacio obranu Empolija i proigrao Valera, koji vraća povratnu loptu do Tella, bivši igrač Barcelone uz puno sreće zabija za izjednačenje Viola. Valja naglasiti da je pri dodavanju Iličića Borja Valero bio u čistom zaleđu, pogodak nije smio biti priznat.

Zbog zaleđa nije priznat ni pogodak Kalinića nekoliko minuta kasnije, sjajnu je priliku deset minuta kasnije imao i Iličić, iz slobodnog udarca pogađa gredu. Kazna za Fiorentinine promašaje stigla je u sudačkoj nadoknadi, Valero je skrivio jedanaesterac, a u pogodak za tri boda Empolija pretvorio ga je Manuel Pasqual.

Na klupu Genoe se nakon što je prije nekoliko mjeseci dobio otkaz vratio Ivan Jurić, na svom Luigi Ferraris stadionu Genoa je ugostila Lazio i bila nekoliko minuta od velike pobjede.

U poprilično otvorenoj utakmici Genoa je igrala odlično protiv favoriziranih Rimljana, dvaput je imala vodstvo, ali se u konačnici morala zadovoljiti bodom. I bod je dobar nakon četiri uzastopna poraza.

Povela je Genoa u desetoj minuti, ubačaj je stigao s lijeve strane, netko od gostujućih braniča pokušao je očistiti loptu, no ona ipak dolazi do Giovannija Simeonea, koji glavom lijepo zabija za vodstvo domaće momčadi.

Veselje Genoe trajalo je do sudačke nadoknade prvog poluvremena, Burdisso je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Biglijin udarac s bijele točke odlično brani Lamanna, no lopta se odbija do Biglije koji iz popravnog pokušaja donosi izjednačenje Laziju.

U 78. minuti ponovno je povela domaća momčad. S desne je strane ubacio Lazović, Pandev na drugoj vratnici iz teške situacije glavom matira Strakoshu za novo vodstvo Genoe. Činilo se da će Jurić u povratničkoj utakmici doći do velike pobjede, no Lamanna je po drugi put kapitulirao u prvoj minuti sudačke nadoknade, precizno je s 25 metara pogodio Alberto za konačnih 2:2.