Napoli
Napoli 3:0 Udinese
Udinese

Dario Dodić • subota, 15.04.2017.

Napoli i Udinese kompletirali su 32. kolo talijanske Serie A, domaćini su na San Paolu slavili s uvjerljivih 3:0...

Nogometaši Napolija šestu utakmicu zaredom ne znaju za poraz u Serie A, upisali su pet pobjeda i remizirali tek protiv Juventusa. Večeras su na svom San Paolu s uvjerljivih 3:0 svladali Udinese. Dugo su lomili otpor gostiju domaći nogometaši, sva su tri pogotka pala u drugom poluvremenu.

Nakon što nisu uspjeli namjestiti nišanske sprave u prvom dijelu, nogometaši Napolija počeli su pogađati već na samom otvaranju drugog poluvremena. Mrežu Udinesea načeo je Dries Mertens u 48. minuti lijepo pogodivši nakon sjajne asistencije Jorginha.

Jedinu pravu priliku za goste imao je Duvan Zapata, lijepo je pucao glavom, ali zaustavila ga je vratnica. Uzvratio je Napoli i u idućem napadu povećao vodstvo na 2:0. Pogriješio je pri intervenciji Adnan, loptu mu uzima Allan i snažnim udarcem probija Karnezisa za 2:0.

Bila je to posljednja akcija Allana, u 71. minuti zamijenio ga je Marko Rog. Kao i obično hrvatski se reprezentativac trudio, no utakmica je već bila riješena. Minutu nakon Rogovog ulaska priču je za Napoli zaključio Callejon, zabivši iz voleja za konačnih 3:0.

Ivan Strinić odigrao je vrlo dobro svih 90 minuta za Napoli, dok je Stipe Perica napadu Udinesea priključen u 51. minuti.