Glatka pobjeda madridskog Reala za ostanak na vrhu

Petar Jenjić • subota, 15.04.2017.

U susretu 29. kola španjolske ACB lige košarkaši madridskog Reala na domaćem su parketu bez većih problema svladali Betis rezultatom 87:76 čime su ostali na vrhu prvenstvene ljestvice...

Madridski Real nastavlja s prvenstvenim pobjedama, danas je upisao četvrtu uzastopnu. Momčad Pabla Lasa nije imala prevelikih problema protiv Betisa kojeg je svladala rezultatom 87:76 čime su ostali na vrhu prvenstvene ljestvice s omjerom 20-7. S druge strane, Betis je pao na pretposljednje 16. mjesto.

Gosti su dobro otvorili susret i na krilima Strahinje Miloševića i Alfonsa Sancheza poveli s 14:9. Ipak, Real se vrlo brzo budi, raspoloženi su bili Jaycee Carroll i Andres Nocioni koji su najzaslužniji za seriju 16:0. Argentinski je košarkaš samo u drugoj četvrtini ubacio 12 poena nakon koje je domaćin imao 13 razlike (46:33).

U nastavku su snage bile prilično izjednačene, Betis je iznenadio svoje protivnike s nekoliko uzastopnih trica kojima su smanjili zaostatak na četiri razlike. Međutim, više od toga nije išlo jer je Real na krilima već spomenutog dvojca ponovno napravio razliku i mirno priveo utakmicu prema kraju.

Andres Nocioni je zaključio susret s 26 poena (5/8 za dva, 5/10 za tricu, slobodna bacanja 1/1), dok je Jaycee Carroll dodao 25 koševa (3/5 za dva, 5/7 za tricu, slobodna bacanja 4/4).

Najučinkovitiji je kod gostiju bio Trent Lockett s 18 poena (4/8 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i šest skokova.

Real Madrid - Real Betis 87:76 (25:14, 21:19, 17:22, 24:21)

ACB liga, 29. kolo:

REAL MADRID: Draper 3, Fernandez 1, Nocioni 26, Dončić 3, Mačiulis 4, Reyes 3, Ayon 5, Carroll 25, Hunter 10, Llull 7, Suarez, Taylor

REAL BETIS: Radičević 3, Sanchez 16, Nachbar, Triguero 3, Cabezas, Milošević 17, Stojanovski 11, Garcia 4, Chery, Lockett 18, Mahalbašić 3, Marelja 1