Pescara
Pescara 1:4 Roma
Roma

Dario Dodić • ponedjeljak, 24.04.2017.

Nogometaši Rome lagano su se obračunali s fenjerašem Pescarom u posljednjoj utakmici 33. kola talijanske Serie A. Slavili su Rimljani 4:1 i tako i matematički potvrdili ispadanje Pescare u Serie B...

Roma je došla do pete pobjede u posljednjih šest susreta, u gostima kod fenjeraša Pescare Rimljani su upisali tri boda s rutinskih 4:1. Po dva su gola postigli u svakom poluvremenu, a posebno je raspoložen za asistencije bio Stephan El Shaarawy, upisao ih je tri.

Dugo su u prvom dijelu Rimljani lomili otpor Pescare, koja se odlučila nadigravati s drugoplasiranom momčadi Serie A. Roma je u u prvom poluvremenu uputila čak 15 udaraca na gol Pescare, najviše ove sezone kada je u pitanju rimski klub, ali je tek u posljednje dvije minute prvog dijela došla do vodstva.

U 44. minuti akcijom u tri poteza gosti dolaze do vodstva. Savršenu dugu loptu u kaznenom je prostoru Pescare dočekao El Shaarawy i nesebično je proslijedio na drugu vratnicu do Strootmana, koji lagano poentira u praznu mrežu.

Minutu kasnije bilo je već 2:0, brzonogi Salah povukao je kontru po desnoj strani, ali se nije dobro shvatio s Edinom Džekom, slao je loptu na drugu vratnicu, dok se napadač Bosne i Hercegovine izvukao na povratnu loptu. Džeko ipak stiže do lopte i pronalazi Nainggolana, koji podiže prednost Rimljana na dva gola.

Na samom otvaranju drugog dijela bilo je već 3:0, ponovno je dodavač El Shaarawy, Salah preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora postiže treći gol Rome. Ista je kombinacija zaslužna i za četvrti gol gostiju, Salah u brzoj kontri odigrava dupli pas s El Shaarawyjem i zabija svoj drugi, a Romin četvrti gol na susretu.

Pescara je u 83. minuti uspjela ublažiti rezultat, Memushaj je odradio većinu posla, a Benali bio na pravom mjestu u pravo vrijeme za konačnih 1:4.

Inače, u 33. kolu Serie A u deset je utakmica postignuto čak 48 golova, što je najbolji učinak u najvišem rangu talijanskog nogometa otkad je sezone 2004./2005. broj klubova u Serie A povećan na 20.