Sassuolo
Sassuolo 2:2 Napoli
Napoli

Dario Dodić • nedjelja, 23.04.2017.

Nogometaši Napolija u ranom nedjeljnom terminu 33. kola talijanske Serie A nisu uspjeli doći do očekivane pobjede u gostima kod Sassuola. Susret je završio 2:2, Milik je donio bod Napoliju u završnici susreta...

Napoli se nije nadao tolikim problemima na gostovanju kod Sassuola. Slovili su Napolitanci za velike favorite, ali Sassuolo je još jednom potvrdio dobru formu iz posljednjih nekoliko kola, nakon remija protiv Atalante i pobjede nad Sampdorijom, domaćini su remizirali protiv Napolija, a do pet minuta prije kraja imali su i sva tri boda u džepu.

Gosti su očekivano bili bolja momčad, dominirali su posjedom i prilikama, ali mučili su se u završnici. U prvom poluvremenu uputili su devet udaraca na Sassuolov gol, ali bez velike opasnosti po Consiglija, tek je Callejon nakon pola sata igre zapucao solidnu šansu za vodstvo Napolija.

Puno su prigovora gosti imali na suca Damata, pogotovo nakon 20-ak minuta igre kada je Cristian Dell'Orco u kaznenom prostoru srušio Driesa Mertensa, Damato je smatrao da je Sassuolov igrač prvo dotaknuo loptu.

U drugom smo dijelu vidjeli čak četiri gola. Kad je u 52. minuti Napoli poveo nakon lijepe akcije u tri poteza koju je u pogodak, 22. ove sezone, pretvorio Mertens rijetko tko je mogao pomisliti da će se gosti u završnici boriti za bod, ali upravo se to dogodilo.

Berardi nakon nevjerojatne pogreške gostujuće obrane zabija za 1:1 sedam minuta nakon Mertensovog gola, a deset minuta prije kraja susreta Mazzitelli na dodavanje Raguse donosi vodstvo domaćoj momčadi.

Sarri odmah u igru uvodi Milika, koji mu se odužuje četiri minute kasnije pogotkom za izjednačenje Napolija. U posljednjim sekundama sučevog dodatka Napoli je ponovno tražio jedanaesterac, Mertensov pokušaj glavom jedan je branič Sassuola, činilo se, zaustavio rukom uzdignutom iznad glave, ali Damato se ni ovaj put nije oglasio.

Ivan Strinić bio je u prvom sastavu Napolija, igru je napustio u 85. minuti, dok je Marko Rog utakmicu odgledao s Napolijeve klupe za pričuve.