Fiorentina
Fiorentina 5:4 Inter
Inter

Dario Dodić • subota, 22.04.2017.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 33. kola talijanske Serie A Fiorentina je u utakmici s devet golova svladala Inter 5:4. U ludoj utakmici u Firenci gol i asistenciju upisao je Ivan Perišić, asistirao je i Hrvoje Milić, sjajnu je utakmicu u izostanku Nikole Kalinića odigrao Khouma Babacar...

Nevjerojatnu su utakmicu u Firenci odigrali Fiorentina i Inter. U utakmici s devet golova bolje je prošla Fiorentina, iako je malo nedostajalo da se s 5:2 do 5:5 vrati gostujuća momčad.

Obrane su večeras na Artemio Franchiju štrajkale, obje su se napadačke linije bez većih poteškoća ušetavale u gostujući šesnaesterac, u konačnici su nijanse i crna rupa Intera prevagnule na stranu Fiorentine.

Za domaću momčad zbog isključenja u prošloj utakmici, odnosno nakon prošle utakmice, nije mogao igrati Nikola Kalinić pa je priliku u vršku Fiorentininog napada ponovno dobio Khouma Babacar i još jednom potvrdio sjajnu formu. Na lijevom je boku zaigrao Hrvoje Milić i pružio odličnu partiju, šteta je što nema veću minutažu kod Souse, koji voli rotirati momčad.

Marcelo Brozović je još jednom bio na "hlađenju" zbog slabih igara, dok je Ivan Perišić igrao od prve minute i bio jedan od boljih u redovima Intera.

Povela je Fiorentina nakon 20-ak minuta igre. Večeras sjajni Borja Valero na lijevoj je strani pronašao Milića koji iz prve šalje prizemnu loptu u sredinu do Vecina, veznjak Viola lijepo zabija pod gredu.

Vodstvo domaćina trajalo je tek šest minuta, Perišić na sredini prelazi jednog domaćeg igrača, šalje dugu loptu na desnu stranu do Candreve i utrčava u šesnaesterac, Candreva mu vraća loptu koju hrvatski reprezentativac sigurno šalje u mrežu Fiorentine za ekspresno izjednačenje Intera i deseti pogodak sezone za Hrvata.

Pet minuta kasnije bilo je već 2:1 za Inter. Kontru je povukao Joao Mario, poslužio okomitom loptom Maura Icardija, kapetan Intera uspio se othrvati Sanchezu i pospremiti loptu u donji lijevi kut za vodstvo gostiju.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Fiorentina je dobila sjajnu priliku za izjednačenje. S lijeve je strane ubacio Milić, koji je danas imao nekoliko zaista sjajnih ubačaja, obrana Intera slabo čisti i do lopte dolazi Babacar kojeg s leđa povlači D'Ambrosio. Najstrožu kaznu iznimno je traljavo izveo Bernardeschi, lagano brani Handanović.

Gosti iz Milana nisu ozbiljno shvatili upozorenje pa je Fiorentina deset minuta kasnije došla do izjednačenja. Prvo je sjajan Valerov pokušaj obranio Handanović, lopta je otišla u korner koji je izveo upravo Valero, pogodio je u sredini Astorija, koji glavom zabija za 2:2.

74 sekunde kasnije Fiorentina je ponovno vodila. Valero je proigrao Vecina koji se prošetao kroz Interovu obranu i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio svoj drugi gol na utakmici.

Katastrofalno razdoblje Interove igre iskoristio je i Babacar, u 70. i 79. minuti zabija za 4:2 i 5:2, posebno je lijepa akcija bila kod petog gola Fiorentine iako je Babacar možda bio u neznatnom zaleđu. Inter je u 16 minuta primio četiri gola, a mogla je Fiorentina do još ponekog pogotka.

Inter se ipak nije mirio s porazom, u 88. minuti Perišić s lijeve strane u sredini pronalazi Icardija koji iz okreta zabija za 5:3. Isti je igrač u drugoj minuti sudačke nadoknade glavom zabio za konačnih 5:4 i svoj hat-trick. Imao je Inter još dvije dobre prilike, u posljednjim sekundama Astori je s crte odbio udarac gostiju s ruba kaznenog prostora.

Hrvoje Milić odigrao je odlično svih 90 minuta u dresu Fiorentine, Milan Badelj također je u sastavu Viola bio svih 90 minuta, ali je krivo procijenio let lopte kod četvrtog gola Intera. Ivan Perišić odigrao je svih 90 minuta kod Intera, dok je Marcelo Brozović u igru ušao u 76. minuti umjesto Kondogbije.