Sevilla 1:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Dario Dodić • petak, 05.05.2017.

Nogometaši Seville nisu se proslavili na otvaranju 36. kola Primere. Na svom su Ramon Sanchez Pizjuanu imali više od igre i vodstvo protiv Real Sociedada, ali su se na kraju morali zadovoljiti tek bodom...

Sevilla je u velikoj krizi rezultata, u posljednjih 12 utakmica upisali su tek tri pobjede, što se može primijetiti i letimičnim pogledom na tablicu La Lige. Momčad koja je donedavno sanjala lov na naslov prvaka sad je opasno kompromitirala i nastup u Ligi prvaka iduće sezone.

Ni večeras igrači Jorgea Sampaolija nisu impresionirali iako su imali više od igre. Mogli su već u prvom poluvremenu riješiti pitanje pobjednika, ali za to je trebalo više kvalitete u završnici koju domaći igrači u zadnje vrijeme slabo pokazuju. Sjajne su prigode imali Ben Yedder i Escudero, udarac potonjeg sjajno je obranio Rulli, dok je Ben Yedder sjajnu priliku za vodstvo Seville uprskao slabom realizacijom - prebacio je vratara gostiju, ali i promašio gol.

Sevilla je ipak svoju bolju igru uspjela pretočiti i u vodstvo već u prvom poluvremenu. Većinu posla odradio je Ben Yedder, između dvojice Real Sociedadovih igrača uspijeva zadržati loptu, a zatim je proslijediti do Pabla Sarabije, koji lagano poentira za vodstvo domaćih.

Kad povede na poluvremenu Sevilla ne gubi utakmice, barem ne od siječnja 2013. godine, a tako je bilo i večeras, iako je vidno razočaran raspletom susreta bio domaći strateg Sampaoli.

U 62. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Nesretni Lenglet pokušao je očistiti loptu iz vlastitog kaznenog prostora, no napucao je svog suigrača N'Zonzija, lopta se sretno odbija do Carlosa Vele, koji je bez problema posprema iza leđa Rica za 1:1.

Mogao je Vela i nekoliko minuta kasnije do pogotka, ali slabo je zahvatio loptu i upropastio prigodu donijeti sva tri boda gostujućem sastavu.

Zurutuza je dodatno otežao posao Real Sociedadu kada je u 79. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, posljednjih gotovo 15 minuta Sevilla je igrala s igračem više, ali nije ozbiljnije ugrozila Rullija, Real Sociedad nosi bod iz Seville.