Dario Dodić • subota, 06.05.2017.

Odigrano je pet popodnevnih utakmica 32. kola Bundeslige, u derbiju kola Borussia Dortmund je s 2:1 svladala Hoffenheim, za koji je pogodak postigao Andrej Kramarić, gosti će imati puno prigovora na suđenje. Eintracht Nike Kovača izgubio je na svom travnjaku od Wolfsburga...

Nogometaši Hoffenheima imat će što reći na odluke suca Brycha i njegovih pomoćnika u derbiju 32. kola Bundeslige protiv Borussije Dortmund. U Signal Iduna Parku slavili su domaćini s 2:1, ali utakmicu je u dobroj mjeri pogrešnim odlukama usmjerila sudačka trojka.

Poveli su domaći nogometaši već u četvrtoj minuti, mrežu Hoffenheima zatresao je Marco Reus na dodavanje Castra, no sucima je promaknulo da je Reus u trenutku Castrovog dodavanja bio barem metar u zaleđu. Bunili su se Hoffenheimovi nogometaši, čak je i sudac Brych došao do linijskog i pitao ga je li bilo zaleđa, na što je ovaj potvrdio da je Borussijin gol bio regularan.

Na novu, u najmanju ruku sumnjivu odluku čekalo se tek desetak minuta. Reus je na desnoj strani dobio loptu, činilo se da se prilikom štopanja poslužio lijevom rukom, pokušao centrirati i pogodio u ruku Kaderabeka. Brych je pokazao na bijelu točku, Andrej Kramarić je prije izvođenja jedanaesterca došao savjetovati vratara Baumanna, pročitao je Hoffenheimov vratar u koju će stranu pucati Aubameyang, no potrebe za intervencijom nije bilo, napadač Borussije promašio je čitav gol.

Nakon što je pogodio prvih pet jedanaesteraca za Borussiju, Aubameyang je u posljednja četiri pokušaja čak tri puta propustio iskoristiti najstrožu kaznu.

U nastavku susreta i nije bilo previše prilika, u sljedećoj šansi u kojoj su se našli domaći su došli i do drugog gola. S desne je strane ubacio Piszczek, na drugoj je vratnici pronašao Guerreira čiji udarac završava u okviru gola, no lopta se odbija sretno za Borussiju, točno na glavu Aubameyanga koji lagano posprema u praznu mrežu za 2:0. Bio je to 28. gol gabonskog napadača u ovoj sezoni Bundeslige.

Hoffenheim je do kraja tek uspio smanjiti prednost Borussije, u 85. minuti Kramarić zabija iz jedanaesterca nakon što se Ginter nepropisno služio rukama prilikom čuvanja Wagnera.

Wolfsburg je u gostima kod Eintrachta u Frankfurtu došao do bitne pobjede u borbi za ostanak u Bundesligi. Slavili su gosti 2:0 protiv momčadi Nike Kovača, koja danas u najmanju ruku nije impresionirala.

Nije to bila posebno lijepa utakmica, Eintracht je imao veći posjed, ali nije konkretnije prijetio Wolfsburgovim vratima, dok su gosti čak i mogli do pogotka nakon gotovo pola sata igre, promašio je Paul Ntep de Madiba.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Wolfsburg je poveo. Lijepu su akciju složili gosti po desnoj strani, Gomez dodaje do Didavija, koji zabija važan gol za Wolfsburg.

Zaigrao je i Eintracht bolje u nastavku, ali kao i obično, domaćim napadačima treba barem deset prilika kako bi postigli jedan pogodak. Danas nisu imali toliko izraženih šansi za gol, a kad je u 62. Hrgota propustio matirati Casteelsa kazna je uslijedila iz protunapada. Na asistenciju Ntepa de Madibe Gomez zabija za konačnih 2:0 i drugi uzastopni poraz Eintrachta.

Imao je do kraja susreta Eintracht nekoliko odličnih prilika za barem smanjenje prednosti Wolfsburga, no nisu se iskazali Kovačevi napadači.

Ante Rebić bio je rastrčan, trudio se, ali bez konkretnijeg učinka, igru je napustio u 67. minuti.

Novopečeni prvak Bayern došao je do sva tri boda protiv Darmstadta, iako je momčad Carla Ancelottija igrala s možda 50 posto snage. Prilika kod domaćih nije nedostajalo, ali presudio je tek jedan pogodak, koji je u 18. minuti na dodavanje Riberyja lijepo postigao Juan Bernat.

Mogao je Darmstadt do boda u posljednjim trenucima susreta, nakon što je Bernat skrivio najstrožu kaznu. Jedanaesterac je izveo Hamit Altintop, no Tom Starke mu brani penal i osigurava tri boda Bavarcima.

Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta u remiju Bayera u gostima kod Ingolstadta. Poveli su domaći pogotkom Kittela u 73. minuti, pet minuta kasnije Havertz postavlja konačnih 1:1.