Branimir Korać • nedjelja, 07.05.2017.

Odigrana su i posljednja dva susreta 32. kola Bundeslige, HSV i Mainz odigrali su bez pogodaka i tako ostavili otvorenu borbu za opstanak dok je Freiburg svladao Schalke i približio se plasmanu u Europu...

Nastavlja se borba za opstanak u Bundesligi. HSV je u nedjelju ugostio Mainz i imao priliku pobjedom preskočiti ga na ljestvici i pomaknuti se na poziciju izvan doigravanja za opstanak, međutim odigrao je tek 0:0.

Trener HSV-a Markus Gisdol iznenadio je uvrštavanjem 18-godišnjeg Vasilija Janjičića u prvih 11, no mladi Švicarac uzvratio mu je dobrim nastupom i pomogao je domaćinu u dobrom odrađivanju defenzivnog dijela posla.

U konačnici podjela bodova je realan ishod iako je Mainz imao nešto više od igre i bio opasniji po gol protivnika. Domaćin se dosta mučio i nije uspio stvoriti više opasnijih situacija te mu prijeti još jedno doigravanje i borba za ostanak u Bundesligi.

Freiburg je napravio novi korak prema plasmanu u Europsku ligu sljedeće sezone. Na svom stadionu ugostio je Schalke i upisao pobjedu 2:0 i tako se popeo na peto mjesto na ljestvici preskočivši Herthu.

Florian Niederlechner bio je čovjek odluke, postigao je oba pogotka za domaćina i doveo ga na rub plasmana u Europu.

Prvi pogodak postigao je u 22. minuti kada ga je Haberer proigrao u 16 metara, a Niederlechner iskosa pogađa mrežu Fahrmanna.

Devet minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac nakon prekršaja Kolašinca nad Philippom, a strijelac prvog pogotka realizira kazneni udarac za konačnih 2:0.