Bundesliga, 32. kolo, 06.05.2017, 18:30 h
Hertha Berlin 1:4 RB Leipzig
RB Leipzig

RB Leipzig visoko slavio u Berlinu i osigurao Ligu prvaka

Petar Jenjić • subota, 06.05.2017.

Posljednji subotnji susret 32. kola njemačke Bundeslige odigran je u Berlinu gdje je Hertha odigrala vrlo slabu utakmicu i u konačnici upisala poraz od RB Leipziga 4:1. Ovom je pobjedom spomenuta momčad osigurala i nastup u Ligi prvaka...

Nogometaši Leipziga mogu se pohvaliti vrlo dobrom predstavom protiv petoplasirane berlinske Herthe. Iako su izgubili sve šanse u borbi za naslov prvaka, danas su bez prevelikih problema pobijedili spomenutu momčad s 4:1 čime su osigurali nastup u Ligi prvaka jer sada bježe šest bodova dortmundskoj Borussiji.

Nije im odmogla niti vrlo slaba predstava Herthe koja je u cijeloj utakmici tek jednom ozbiljnije zaprijetila prema vratima svojih protivnika, do pogotka došavši pogreškom suparničkog igrača. Lošiji nastupi berlinske momčadi u posljednje vrijeme pomogli su Kolnu koji im se sinoćnjom pobjedom protiv Werdera približio na samo jedan bod zaostatka.

Od samog je početka Leipzig uspostavio terensku inicijativu i izgledao opasnije. U 11. minuti je sjajno s desne strane centrirao Marcel Sabitzer, najviši je u skoku bio Timo Werner i pospremio loptu u mrežu.

Igrao se vrlo dobar nogomet s obje strane u tim trenucima, gosti su mogli podebljati vodstvo u 27. minuti kada je asistent za prvi gol, Marcel Sabitzer, opalio s ruba kaznenog prostora, ali je Rune Jarstein obranio njegov pokušaj. Odmah uzvraća Hertha preko kontranapada, međutim, Alexander Esswein je prerano uputio udarac ravno u Gulacsija. Unatoč tome, momčad Leipziga je u prvom poluvremenu pokazala puno više i bila kudikamo opasnija i željnija novog pogotka.

Nastavili su gosti s pritiskom i u drugom poluvremenu što im se isplatilo u 54. minuti kada je katastrofalno pogriješio Jarstein. Vratar Herthe se poskliznuo u najgorem trenutku i prepustio loptu igračima Leipziga, Poulsen je asistirao Werneru koji iz blizine nije imao problema pogoditi praznu mrežu.

Nakon ovako primljenog pogotka, nogometašima Herthe su potonule sve lađe i nade da nešto mogu napraviti. Ipak, nada se pojavila u 84. minuti kada je vrlo nespretno loptu u vlastitu mrežu skrenuo Rani Khedira. Da ne bi bilo nikakvih dvojbi oko pobjede Leipziga, pobrinuo se Davie Selke dvama pogocima u samoj završnici susreta, iako je ušao tek u 81. minuti.

• narada10806.05.2017. u 20:58
    obje ekipe su imali i te kakav motiv igrati dobro (Hertha pogotovo jer oni cak jos mogu ispadati iz tih pozicija ih vode u Evropu). Ali razlika je bila kao da RB igra protiv drugoligasa.