Premier liga, 36. kolo, 07.05.2017, 17:00 h
Arsenal
Arsenal 2:0 Manchester United
Manchester United

Dario Dodić • nedjelja, 07.05.2017.

Nogometaši Arsenala na svom su Emiratesu u 36. kolu Premiershipa s 2:0 svladali Manchester United i zadržali kakve-takve nade da će iduće sezone igrati Ligu prvaka...

U najavi susreta 36. kola Premiershipa trener Manchester Uniteda Jose Mourinho bocnuo je Arsenalovog stratega Arsenea Wengera, komentiravši kako Francuz ima dobre šanse napokon ga pobijediti u najvišem rangu engleskog nogometa jer se Portugalac odlučio fokusirati na Europsku ligu.

Mourinho je obećao izrotirati momčad jer pred Unitedom je uzvrat polufinala Europske lige protiv Celte, Portugalac je procijenio da su mu bolje šanse igrati Ligu prvaka ukoliko osvoji Europsku ligu nego kroz Premiership.

Što je rekao to je i učinio, United je na Emirates istrčao u poprilično šarenom sastavu, bez Baillyja, Blinda, Lingarda, Pogbe i Rashforda, s Wayneom Rooneyjem u vršku napada. I nije to izgledalo loše, Crveni vragovi bili su ravnopravni Arsenalu, tek su u drugom poluvremenu, uz puno sreće, Topnici probili De Geu.

Nakon što su obje momčadi u prvom poluvremenu prokockale po dvije, tri izgledne šanse Arsenal je poveo početkom drugog dijela. Igrala se 54. minuta, s 25 metara opalio je Xhaka, lopta je na putu prema golu pogodila Andera Herreru u glavu, promijenila smjer i prevarila De Geu.

Tri minute kasnije utakmica je bila gotova, lijepo je s desne strane ubacio Oxlade-Chamberlain, lopta prelijeće Smallinga i pronalazi Wellbecka, koji s peterca glavom šalje loptu od grede iza leđa De Gee.

Rooney je do kraja susreta triput pokušao postići barem počasni pogodak za United, no Petr Čech nije se dao prevariti, Arsenal ostaje u utrci za Ligu prvaka.