Vinci namučila braniteljicu naslova u Madridu, kraj za Cibulkovu

Dario Dodić • srijeda, 10.05.2017.

Kompletirano je drugo kolo WTA turnira u Madridu, braniteljica naslova Simona Halep jedva se provukla u osminu finala protiv Roberte Vinci, Dominika Cibulkova oprostila se od turnira...

Nada Simone Halep u obranu naslova na WTA turniru u Madridu još je živa, iako je bila na popriličnom testu već u drugom kolu. Rumunjka je uz puno muke svladala Talijanku Robertu Vinci.

Osmoj tenisačici svijeta trebala su gotovo dva sata protiv Vinci, Talijanka je čak i servirala za meč u trećem setu pri rezultatu 5:3, ali Halep joj oduzima servis i osigurava osminu finala u tie-breaku finalnog seta. "Bila sam blizu poraza, ali ostala sam snažna. Ostala sam fokusirana, nisam odustajala. Zbog toga je ova pobjeda još važnija za mene, znači mi puno", rekla je Halep nakon meča.

S konačnih 6:3, 2:6, 7:6(2) prošla je u iduće kolo gdje je čeka 16. nositeljica turnira, Samantha Stosur. Dvije se tenisačice vrlo dobro poznaju, igrale su međusobno čak devet puta, Halep vodi 5-4 u ukupnom skoru, no Stosur je bila bolja na zemlji i ima skor 3-1.

Australka se bez većih problema obračunala s kvalifikanticom Marianom Duque-Marino, slavila je sa 6:3, 7:5 nakon sat i 20 minuta igre.

Stosur je u svakom setu po jednom oduzela servis Kolumbijki, pri vodstvu 4:3 u prvom setu i pri 5:5 u drugom.

Osminu finala neće vidjeti četvrta nositeljica turnira, Dominika Cibulkova. Slovakinju je glatko u dva seta sa 6:2, 6:4 svladala Francuskinja Oceane Dodin.

Dodin će četvrtfinale loviti protiv sunarodnjakinje i 14. nositeljice Kristine Mladenović.

WTA Madrid, 2. kolo:
Dodin (FRA, Q) - Cibulkova (SVK, 4) 6:2, 6:4
Bertens (NIZ) - Bacsinszky (ŠVI) 6:2, 6:2 Cirstea (RUM, WC) - Bellis (SAD) 6:3, 6:2
Begu (RUM) - Larsson (ŠVE, Q) 4:6, 7:6, 6:3
Halep (RUM, 3) - Vinci (ITA) 6:3, 2:6, 7:6
Vandeweghe (SAD) - Siegemund (NJEM) 6:2, 4:6, 6:3
Stosur (AUS, 16) - Duque-Marino (KOL, Q) 6:3, 7:5
Wang (KIN, Q) - Zheng (KIN, Q) 6:2, 3:6, 6:2