Fiorentina
Fiorentina 3:2 Lazio
Lazio

Dario Dodić • subota, 13.05.2017.

Nogometaši Fiorentine došli su do važne pobjede u dvoboju 36. kola talijanske Serie A protiv Lazija. Slavile su Viole 3:2, svih je pet golova postignuto u drugom poluvremenu, važnu ulogu u preokretu Fiorentine imao je Nikola Kalinić...

Fiorentina lovi Europu i svaki bod u posljednjim kolima talijanskog prvenstva bit će iznimno važan ukoliko Viole žele prestići momčad Milana na šestoj poziciji, poziciji koja donosi kvalifikacije za Europsku ligu. Prvi korak u pravom smjeru Fiorentina je napravila na svom Artemio Franchiju protiv Lazija.

Bila je to utakmica s dva dijametralno suprotna poluvremena, u prvom je dijelu svaka momčad imala tek po jednu pravu prigodu za gol. Bernardeschijev pokušaj odlično brani vratar Lazija Strakosha, s druge je strane uspješan bio i Tatarusanu, koji uspješno brani udarac Luisa Alberta.

Milan Badelj nije bio u kadru za utakmicu zbog ozljede bedra, dok su Hrvoje Milić i Nikola Kalinić završili na klupi.

I dok je Milić čitav susret odgledao s klupe za pričuve, Kalinić je u igru ušao u 65. minuti, deset minuta nakon što je sjajni Balde Keita doveo Lazio u vodstvo pretrčavši polovicu terena nakon asistencije Alberta.

Hrvatski je napadač vrlo brzo treneru Sousi pokazao da mu se izmjena isplatila. U 67. minuti Babacar donosi izjednačenje Fiorentini, glavom lijepo zabija na ubačaj Vecina, a šest minuta kasnije Kalinić donosi vodstvo Violama. Snalažljivi napadač s braničem na leđima prvi dolazi do lopte nakon što se odbila od jednog Lazijevog igrača i matira Strakoshu za 2:1.

Samo tri minute kasnije bilo je već 3:1 za Fiorentinu. Opet je ključnu ulogu imao Nikola Kalinić, na desnoj je strani Lazijevog šesnaesterca dobio loptu, izbacio se na lijevu stranu i dobro opalio, no udarac mu odsjeda na lijevoj vratnici. Srećom po Viole lopta se odbija do nesretnog Lombardija, koji je šalje u vlastitu mrežu.

Konačnih 3:2 postavio je Murgia u 81. minuti. Ponovno je asistent bio Alberto, Murgia je pravovremeno ušao u šesnaesterac domaćih i glavom lijepo matirao Tatarusanua za konačnih 3:2.