Celta Vigo
Celta Vigo 1:4 Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • srijeda, 17.05.2017.

U zaostalom dvoboju 21. kola protiv Celte u Vigu, Real Madrid upisao je pobjedu 4:1 i zasjeo je na vrh prvenstvene ljestvice. Madriđani imaju tri boda prednosti i za osvajanje naslova prvaka bit će im dovoljan barem bod na gostovanju kod Malage u posljednjem kolu...

Real Madrid pred vratima je naslova prvaka Španjolske. Nakon što je Barcelona uzela tri, a Atletico jedan naslov u posljednje četiri godine, red je na Real Madrid. Momčad pod vodstvom Zinedinea Zidanea nije kiksala u Vigu, svladala je Celtu s 4:1 i tako se odvojila na vrhu ljestvice s tri boda prednosti nad Barcelonom.

Madriđani imaju jasnu računicu uoči posljednjeg kola. Na gostovanju kod Malage moraju osvojiti jedan bod i to će im biti dovoljno ua titulu bez obzira što Barcelona napravi na Camp Nouu protiv Eibara. Ukoliko ne upišu sva tri boda u Malagi, trebat će im pomoć Eibara koji u tom slučaju ne smije izgubiti u Barceloni.

Real je svakako u boljoj poziciji i ima priliku osvojiti titulu. S druge strane Barceloni se mora poklopiti velika pomoć Malage, ne ovisi sama o sebi.

U Vigu je Real poveo već u desetoj minuti. Isco je bio asistent, pronašao je Cristiana Ronalda na 18 metara, ovaj vidio prazan prostor i pogodio nebranjeni kut domaćeg gola. Ronaldu je to 367. gol u ligama petice čime je postao i novi rekord prestigavši Jimmyja Greavesa, bivšu zvijezdu Chelseaja, Milana, Tottenhama i West Hama.

Odmah na startu drugog dijela Madriđani povećavaju vodstvo. Brz napad Reala, asistencija Isca po drugi put i egzekucija Ronalda.

U 62. minuti novi problemi za Celtu. U dvoboju Sergija Ramosa i Iaga Aspasa, napadač Celte završio je na travi i zaradio drugi žuti karton zbog simuliranja. Bez dvojbe prestrogo, kontakta je bilo i ako već nije bilo za kazneni udarac, nije bilo niti za drugi žuti karton.

I s igračem manje Celta je smanjila pogotkom Guidettija, ali gosti u zadnjih 20 minuta pogocima Benzeme i Kroosa postavljaju konačnih 4:1.

Luka Modrić odradio je cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić u 71. minuti zamijenio je Casemira