Dario Dodić • subota, 08.07.2017.

Nogometaši Dinama novim su porazom zaključili pripreme, na stadionu Fazanerija u Murskoj Soboti s 2:1 su poraženi od Slovackog...

Nakon jučerašnje pobjede protiv Vorskle Poltave nogometaši Dinama ubilježili su poraz u posljednjem pripremnom ogledu uoči početka sezone. U Murskoj su Soboti Modri snage odmjerili s češkim prvoligašem, Slovacko je zasluženo slavilo s 2:1.

Dinamo je odigrao još jednu blijedu pripremnu utakmicu, iako nije to neočekivano uzme li se u obzir da je Dinamo odigrao dvije utakmice u dva dana, a Ivajlo Petev od prve minute u igru gurnuo igrače koji većinom objektivno nisu idealna jedanaestorica bugarskog stručnjaka. Dvoboj su započeli Zagorac - Matel, Rrahmani, Lešković, Pivarić - Pavičić, Knežević - Guilherme, Gojak, Sosa - Henriquez.

Nisu dobro Modri izgledali u prvom dijelu, Slovacko je djelovalo puno uigranije, vrlo su uspješno koristili rupe u Dinamovoj obrani, no nonšalantni češki napadači nisu ih koristili koliko su mogli i trebali. U osmoj minuti Slovacko je povelo. Nakon ubačaja s desne strane slabo reagira Dinamova obrana, najbolje se u šesnaestercu snalazi Vlastimil Daniček i krasnim udarcem dovodi Čehe u vodstvo. Inače, Slovacko je u posljednje dvije utakmice doživjelo teške poraze (Ostrava 6:1, Skalica 3:0), ali protiv Dinama je djelovalo vrlo dobro.

Posebno su opasni Česi bili iz brzih kontranapada, imaju odličan vezni red koji je sjajno odrađivao tranziciju iz obrane u napad, ali srećom po Dinamo Zajic i Navratil neozbiljnim su pokušajima pomogli Dinamu otići na odmor s minimalnim zaostatkom. Valja napomenuti da je Guilherme zbog ozljede napustio igru u 18. minuti, umjesto njega ušao je Junior Fernandes i bio najopasniji Dinamov igrač u prvom poluvremenu.

Na poluvremenu je Petev u svlačionici ostavio Pivarića i Pavičića, a u igru uveo Ćorića i Mora i mora se priznati da je hrvatski doprvak izgledao puno bolje u nastavku susreta. Ćorić je uputio upozorenje Česima u 50. minuti kada je dobro opalio, ali malo kraj gola. Minutu kasnije sjajno puca Fernandes, lopta je išla pod gredu, ali brani češki vratar Danek.

U 52. minuti pritisak Dinama je urodio plodom. Glavninu posla odradio je Ćorić, blokira ga obrana Slovackog, ali lopta dolazi do Gojaka, koji odmjerenim prizemnim udarcem lijevom nogom pogađa donji desni kut češkog gola za izjednačenje.

Veselje Modrih trajalo je tek pet minuta, odličnu je loptu s lijeve strane dobio Zajic, ali s pet metara šalje loptu u vratnicu. Na sreću Čeha lopta mu se odbija u noge, zatim varkom jednog Dinamovog braniča šalje u prazno i lijepo zabija za konačnih 2:1.

Odmah je u igru poslao pojačanja Petev, do kraja susreta Dinamo je imao inicijativu, dok je Slovacko čekalo svoju priliku iz kontri. Prijetili su Moro i Hodžić, ali rezultat se nije mijenjao.