Dario Dodić • četvrtak, 17.08.2017.

Nogometaši Real Madrida potvrdili su sjajnu formu na početku nove sezone. Nakon pobjede u Barceloni, prvaci Španjolske nadigrali su Barcu i na Santiago Bernabeuu i još jednom pobjedom osvojili Superkup...

Još La Liga nije niti počela, a novopečeni trener Barcelone Ernesto Valverde je u velikim problemima. Njegova je momčad u dva susreta Superkupa protiv Real Madrida posve nadigrana, nakon poraza na Camp Nouu 3:1 uslijedio je novi poraz, slavio je španjolski prvak 2:0 na svom Santiago Bernabeuu.

Lako za poraz, Real je sjajna momčad, ali Barcelonine navijače mora zabrinjavati nemoć koju je Barca pokazala u Madridu, već prije prvog prvenstvenog kola Real Madrid se nameće kao veliki favorit za novu titulu.

Iako je od prvoga dana osporavan Zinedine Zidane je Real pretvorio u stroj koji pobjeđuje nevezano uz to kojih 11 igrača pošalje na travnjak. Danas su prvaci Španjolske i Europe igrali bez suspendiranog Cristiana Ronalda i Isca, koji je u sjajnoj formi, a na terenu su izgledali fenomenalno. Od prve minute su se nametnuli i vrlo brzo potvrdili da trofej Superkupa ide u njihove vitrine, ako je to nakon prve utakmice uopće bilo upitno.

Od prve minute na travnjaku su se našla i trojica Hrvata. Luka Modrić i Mateo Kovačić odradili su velik posao u vezi Reala, posebno Kovačić koji je odlično odrađivao i niz obrambenih zadataka, dok je u dresu Barce 90 minuta u slabom tonu, u skladu s pristupom čitave momčadi, odradio Ivan Rakitić.

Odmah je Real najavio što čeka Barcelonu u Madridu, nakon nešto više od minute igre Marco Asensio s lijeve strane povratnom loptom pronalazi Modrića, Hrvat sjajno puca vanjskim dijelom kopačke, lopta je išla pod gredu, ali na putu prema golu tijelom ju je blokirao Umtiti. Dvije minute kasnije Umtitija nije bilo na putu fenomenalno upućenoj lopti Asensija. Mladi igrač Reala još je jednom potvrdio da je igrač za velike utakmice, prekrasnim pogotkom dovodi Real u vodstvo. Real je tako u 68. uzastopnoj utakmici u svim natjecanjima postigao barem jedan pogodak i tako popravio najbolji učinak bilo kojeg kluba liga petice u povijesti.

Bilo je jasno da se Real neće pretvoriti u PSG, no to Zidaneovu momčad nije natjeralo da makne nogu s papučice gasa, nastavili su napadati Barcelonin gol, novi pokušaj Asensija blokira gostujuća obrana, Vazquez pogađa vratnicu.

U 39. minuti uslijedio je novi udarac za Barcu. Marcelo je prošao po lijevoj strani, poslao loptu u sredinu, Benzema je prima i onda s par metara iz voleja zakucava u mrežu nemoćnog Ter Stegena.

Poražavajuća je bila statistika Barcelone nakon prvih 45 minuta, uputili su samo jedan udarac, najgori je to učinak Barce u 2017. godini.

Mogla je i morala Barcelona barem postići počasni pogodak u nastavku. Najviše se trudio Luis Suarez, ali je najviše i promašivao. Valja istaknuti 52. minutu kada Messi izbija pred Navasa, prevario je Realovog vratara, ali pogađa gredu. Slično je završila i akcija za Suareza, kada je odbijenu loptu umjesto u mrežu glavom poslao u vratnicu.

Modrić je odigrao svih 90 minuta, dok je umorni i ozljedom načet Kovačić zamijenjen u 62. minuti.

• vjesu17.08.2017. u 08:01
    Nisu igrali ni Ronaldo ni Bale a Real funkcionira kao Svicarski sat. Jos jednom dokaz, da u Realu sve pada i stoji sa veznim redom. Da se razumijemo, Ronaldo je ove godine zasluzio nagradu najboljeg igraca...ali ono sto se iza njega desava je kljucno. Nadam se i da izbornik gleda ove utakmice Reala... [više na forumu]