Šarapova i Kvitova izborile treće kolo, Mladenović i Pavljučenkova bez drugog kola

Branimir Korać • četvrtak, 31.08.2017.

Završavanje susreta prvog kola te prvi mečevi drugog kola na rasporedu su ove srijede bili u US Openu. Maria Šarapova i Petra Kvitove izborile su treće kolo dobrim nastupima protiv Timee Babos i Alize Cornet...

Kristina Mladenović sve tamo do Roland Garrosa igrala je svoj najbolji tenis u karijeri. U Parizu je došla do četvrtfinala, upisala razočaravajući poraz od Timee Bacsinszky i nakon toga potpuno pala. Sada je u nizu od pet uzastopnih poraza, a peti joj je nanijela Rumunjka Monica Niculescu koja je slavila dosta glatko sa 6:3, 6:2.

Vrlo čudan meč odigrale su američka kvalifikantica Nicole Gibbs i Veronica Cepede iz Paragvaja. Konačnih 6:0, 1:6, 6:1 dovoljno pokazuje koliko je tu bilo oscilacija s obje strane, a na kraju je Gibbs bila ta koja se izvukla i izborila prolaz u drugo kolo.

U svom posljednjem nastupu na US Openu Francesca Schiavone poražena je od povratnice na teniske terene Kaije Kanepi. Estonka je izgubila prvi set sa 6:0, ali nakon toga napravila je preokret i sa 6:4, 6:2 eliminirala je Schiavone i prošla u sljedeće kolo.

Dosta neugodnu protivnicu na startu imala je Elina Svitolina koja je igrala protiv Čehinje Katerine Siniakove. Iako je Ukrajinka dobila prvi set sa 6:0, u nastavku meča morala se dobro oznojiti da bi došla do pobjede. Čehinja je uzela drugi set, ali treći je ipak pripao Svitolinoj.

Embed from Getty Images

Iznenađenje je priredila Japanka Nao Hibino koja je u tri seta eliminirala CC Bellis. Mlada Amerikanka ušla je u meč kao favorit i nadala se pravom rezultatu u New Yorku, ali zapela je na prvoj stepenici. Neprisiljene pogreške bile su prevelik problem, Bellis ih je imala dvostruko više nego winnera.

Iskusna Ruskinja Svetlana Kuznjecova u tri seta izvukla je pobjedu protiv nadolazeće češke zvijezde Markete Vondroušove. Čehinja je u trećem setu imala tri meč lopte, ali Kuznjecova se izvukla, izborila tie-break i tamo slavila s uvjerljivih 7:2.

Vrlo loše otvaranje meča imala je Coco Vandeweghe koja je glatko izgubila prvi set protiv Alison Riske, ali nakon toga se smirila, pronašla pravi ritam i okrenula dvoboj. U konačnici slavila je u tri seta i spriječila iznenađenje koje je prijetilo.

Maria Šarapova izborila je već treće kolo zahvaljujući odličnom nastupu u drugom i trećem setu protiv Timee Babos. Ruskinja je tijesno izgubila prvi set u tie-breaku, ali nakon toga podsjetila je na igru iz prvog kola u kojem je svladala i nadigrala drugu nositeljicu Simonu Halep.

U trećem kolu je još jedna povratnica Petra Kvitova koja je protiv Alize Cornet podsjetila na svoju staru pravu formu. Odigrala je odličan meč i svladala je sa 6:1, 6:2 izborivši prolaz. Francuskinja je imala vrlo malo šansi dok je s druge strane Kvitova radila pritisak u svakom servis gemu Cornet.