RK Zagreb 25:25 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

PPD Zagreb remizirao s Celjem, još jednom spašavanje u završnici

Branimir Korać • utorak, 19.09.2017.

U susretu četvrtog kola SEHA lige PPD Zagreb ugostio je Celje i odigrao 25:25. Hrvatski prvak imao je prednost tijekom drugog poluvremena, ali dozvolio je gostima preokret i spašavao se u završnici od poraza...

Gotovo identična utakmica onoj u Kristianstadu s istim ishodom. Ponovno je PPD Zagreb vodio najvećim dijelom susreta, imao potpuno kontrolu i onda kao i u Švedskoj pao u zadnjih deset minuta te se spašavao od poraza.

Još jednom koncentracija je zakazala u ključnim trenucima, Zagreb je imao pobjedu u rukama, no nije znao privesti susret kraju.

Velike zasluge za to idu Urbanu Lesjaku koji je potvrdio sjajnu formu i odradio je odličnu utakmicu. Na kraju je skupio čak 16 obrana što je pet više nego što su Kastelic i Skok skupili zajedno.

Kao što je i najavio, Kasim Kamenica u velikoj mjeri dao je priliku onim igračima koji nisu igrali u Švedskoj ili su imali malu minutažu. Nije se to pokazalo lošim izborom, Zagreb je pokazao da ima širinu i da ne ovisi samo o udarnoj sedmorci.

Od početka je preuzeo kontrolu nad rezultatom i poveo polovicom prvog poluvremena s 10:5. Celjani su uspjeli smanjiti zaostatak na samo dva pogotka, a u završnici prvog dijela doći i na minus jedan.

U drugo poluvrijeme ušlo se uz vodstvo Zagreba 16:14 i ponovno je domaćin izgledao bolje u prvoj polovici poluvremena, otišao na 22:17 nakon dva uzastopna gola Kontreca te se činilo da je napokon slomio otpor gostiju.

No kao i u Švedskoj uslijedio je "blackout". Celjani su serijom 4:0 poveli 24:23 i Zagreb je u završnici susreta spašavao barem bod kojeg mu je donio Zlatko Horvat.

Uz sjajnog Lesjaka kod gostiju istaknuo se Borut Mačkovšek s pet golova, a kod Zagreba pet pogodaka postigao je Stipe Mandalinić.

• narada10820.09.2017. u 00:58
    nije pad u zadnjih 10 minuta, nego je pad poceo kad su pustili da se topi prednost od +5, oko 43. minute. Mislim da je od tog trenutka pa do kraja sut iz igre za PPD bio najbolje 4/10 ako ne i gore, ukljucivsi dva zicera (kontre sa situacijom 1:1). za redom.