Liga prvaka, skupina A, 2. kolo, 20.09.2017, 18:30 h
Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen 31:27 Orlen Wisla Plock
Orlen Wisla Plock

Rhein-Neckar Löwen do prve pobjede, Mihić dobar, ali Wisli nedovoljno za pozitivan ishod

Branimir Korać • četvrtak, 21.09.2017.

Drugo kolo grupne faze Lige prvaka otvoreno je u Mannheimu gdje je Rhein-Neckar Löwen svladao Wislu s 31:27. Nakon drame u prvom kolu i teško izvučenog remija protiv Barcelone, Löwen je ovaj put odnio puni plijen...

Rhein-Neckar Löwen stigao je do prve pobjede u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. Na svom parketu ugostio je Wislu i svladao je 31:27. Dok Nijemci bilježe prvu pobjedu, Wisla je upisala i drugi poraz. Nakon Vardara u Poljskoj, svladao ju je i Löwen.

Od početka susret je išao na mlin Löwena koji je odmah poveo s 3:0, a Wisla je do prvog pogotka došla tek nakon sedam minuta igre. Međutim nije se predala i brzo je uhvatila korak s Nijemcima te je do odlaska na odmor bila potpuno u egalu, čak jedno vrijeme i vodila.

Drugo poluvrijeme, druga priča. Rhein-Neckar Löwen uspio se odvojiti na četiri gola prednosti sredinom drugog poluvremena i nakon toga gosti se više nisu uspjeli vratiti.

Barem nakratko Löwen će boraviti na vrhu ljestvice skupine A. Ostale utakmice drugog kola tek su pred nama, a među njima i ona između PPD Zagreba i Pick Szegeda.

Nijemce su do pobjede predvodili s po šest golova Jerry Tollbring i Rafael Baena Gonzalez dok je Harald Reinkind dodao pet golova. Kod Wisle Michal Daszek postigao je šest golova, Lovro Mihić bio je dobar s četiri gola iz pet pokušaja dok je Šime Ivić dodao tri gola iz pet pokušaja.