Zadar bez previše šanse protiv Bayerna na otvaranju Zadar Basketball Tournamenta

Petar Jenjić • četvrtak, 21.09.2017.

Košarkaši Zadra porazom su otvorili nastup na Zadar Basketball Tournamentu koji se igra u Višnjiku. Bolji je od Naglićeve momčadi bio njemački Bayern rezultatom 78:68, u utakmici bez prevelike rezultatske napetosti...

Četvrto izdanje Zadar Basketball Tournamenta otvoreno je danas i to utakmicom Himkija i Bamberga koju je dobila ruska momčad nakon produžetka 77:75.

Drugu utakmicu dana odigrao je domaćin čiji je protivnik bila jedna od najboljih njemačkih momčadi, minhenski Bayern. Momčad Aleksandra Đorđevića nije imala prevelikih problema doći do pobjede. Od samog početka pokazala je kvalitetu više, stvorila prednost i čuvala je do samog kraja utakmice.

Već je u prvoj četvrtini njemačka momčad pokazala kako misli ozbiljno i nakon prvih deset minuta vodila je 24:10. Zadrani nisu imali pravog odgovora na igru kvalitetnije ekipe koja je vrlo brzo došla i do 21 poena prednosti. Ipak, kako je utakmica odmicala domaćin je igrao nešto bolje, Bayern je malo usporio ritam pa se Zadar spustio do prihvatljivog poraza.

Nihad Đedović s 20 koševa (6/10 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 5/8) i pet skokova predvodio je Bayern do pobjede, dok su po 13 poena dodali Jared Cunningham i Maik Zirbes (sedam skokova).

U redovima Zadra četvorica igrača bila su dvoznamenkasta, a najučinkovitiji bio je Luka Božić s 14 koševa (1/2 za dva, 4/7 za tricu, slobodna bacanja 0/2 i šest skokova te tako debitirao za momčad s Višnjika.

U petak s početkom u 20 sati Zadar će igrati protiv moskovskog CSKA.