Prvi poraz Brozovićevog Hannover-Burgdorfa, uvjerljivi RN Löwen i Magdeburg

Branimir Korać • nedjelja, 24.09.2017.

Odigrana su posljednja četiri susreta šestog kola Bundeslige, a zaustavljen je dosad stopostotni Hannover-Burgdorf koji je poražen u Leipzigu...

Rukometaši Hannover-Burgdorfa upisali su prvi ovosezonski poraz izgubivši u gostima kod Leipziga 25:23. U zanimljivom dvoboju domaćin je do pobjede došao u završnici susreta kada je stigao do preokreta. Imao je Hannover kod 24:23 priliku za poravnanje u posljednjoj minuti, ali Miloš Putera obranio je udarac Ilije Brozovića.

"Igrali smo dobro u obrani i stvarali probleme gostima svih 60 minuta. Njihovi igrači nisu pronalazili rješenja protiv naše zgusnute obrane i možemo biti zadovoljni svojom prezentacijom", kaže trener Leipziga Andre Haber.

Kod pobjednika Philipp Weber postigao je osam golova, a kod gostiju Casper Mortensen devet. Ilija Brozović ostao je bez pogotka uz dva isključenja.

Bittenfeld je u gostima s 23:21 bio bolji od Göppingena svladavši ga prvi put u bundesligaškom društvu. Ovo je domaćinu četvrta utakmica zaredom bez pobjede.

Johannes Bitter bio je ključan u gostujućoj pobjedi sa 17 obrana, Stefan Salger i Michael Kraus postigli su po pet golova. Kod Göppingena Žarko Šešum postigao je šest golova dok je Krešimir Kozina završio dvoboj s tri pogotka.

Vrlo uvjerljiv bio je Magdeburg koji je lakoćom slavio protiv Mindena. 34:25 u konačnici za domaćina, a rezultat dovoljno pokazuje koliko je domaćin bio nadmoćan u ovom dvoboju. Već na poluvremenu bilo je plus osam za Magdeburg koji je u drugom dijelu rutinski održavao razliku.

U pobjedničkom sastavu Lukas Mertens postigao je sedam golova, a po pet su dodali Michael Damgaard i Nemanja Zelenović. Željko Musa zabio je tri gola. Kod poraženih odlično je branio Espen Christensen s 15 obrana, Aleksandar Svitlica zabio je osam golova, a Christoffer Rambo pet.

Jednako jednostavan zadatak imao je Rhein Neckar Löwen koji je s 36:27 svladao Lübbecke. Gosti su se držali do odlaska na odmor, ali nakon toga sve je bilo na strani Löwena koji plus dva pretvara u plus devet.

Andy Schmid s devet i Hendrik Pekeler sa sedam golova predvodili su domaćina, a Marko Bagarić sa sedam i Ante Kaleb s pet predvodili su goste.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713