Moskovski CSKA uvjerljivom pobjedom započeo nastup u VTB ligi

Branimir Korać • petak, 06.10.2017.

CSKA je očekivano rutinskom pobjedom otvorio novu sezonu u VTB ligi, gostovao je kod Eniseja u Krasnojarsku i slavio s visokih 87:72, a pobjeda je mogla biti i izraženija još većom razlikom...

Osjetna razlika u kvaliteti na kraju je presudila i CSKA je lakoćom stigao do pobjede u svom prvom ovosezonskom nastupu u VTB ligi. Prvi protivnik bio mu je Enisej iz Krasnojarska koji je lakoćom apsolviran sa 87:72.

Od početka je bilo vidljivo kako susret može završiti samo jednim ishodom, Enisej nije imao nikakav odgovor na igru Moskovljana i sve se svodilo na dalekometne pokušaje domaćina koji nisu bili precizni.

Moskovljani su to lakoćom kažnjavali i stvarali razliku te su već do poluvremena pobjegli na vrlo visokih 53:25.

U nastavku susreta gosti su podigli nogu s papučice gasa i dozvolili domaćinu zraka što je Enisej iskoristio kako bi smanjio zaostatak i susret završio s minus 15.

Najbolji kod Moskovljana bili su Cory Higgins s 14 poena i šest skokova te Vitali Fridzon s 13 poena. Kod poraženih Denis Zaharov ubacio je 14 poena, Suleiman Braimoh 12, a Octavius Ellis deset uz pet skokova.