Berlinska Alba nadigrala Partizan, Bilbao slavio kod Lietuvos Rytasa

Petar Jenjić • srijeda, 11.10.2017.

Odigrano je i preostalih deset utakmica prvog kola Eurokupa. Darušafaka se namučila doći do pobjede u gostima kod Levalloisa, dok berlinska Alba nije imala takvih problema kod kuće protiv Partizana, upisavši visoko slavlje. Bilbao je slavio u gostima kod Lietuvos Rytasa, kao i Uniks Kazan kod MoraBanc Andorre...

Lietkabelis je novu europsku sezonu otvorio domaćom pobjedom protiv Hapoela iz Jeruzalema, litavska momčad slavila je rezultatom 86:72. Nakon izjednačenog prvog poluvremena domaćin je odličnom trećom četvrtinom, koju je dobio sa 29:14, prelomio susret u svoju korist.

Kšištof Lavrinovič s 20 koševa i osam skokova predvodio je Lietkabelis do pobjede, Lorenzo Williams dodao je 13 koševa i osam asistencija. Curtis Jerrells s 23 poena i šest dodavanja bio je najbolji u gostujućim redovima.

Za razliku od Lietkabelisa Lietuvos Rytas nije se dobro proveo na domaćem terenu, upisavši poraz od španjolskog Bilbaa 93:83. Gosti su u drugoj četvrtini došli do dvoznamenkaste prednosti koju su čuvali sve do posljednjih minuta kada litavska momčad dolazi na samo pet koševa minusa (88:83). Međutim, do kraja utakmice nije ubacila nijedan poen i morala je prihvatiti poraz.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Dejan Todorović s 20 koševa i sedam skokova, Axel Hervelle dodao je 13 poena. Jimmy Baron i Loukas Mavrokefalidis ubacili su po 15 koševa za domaćina.

Novu sezonu u Europi pobjedom je započela i Budućnost koja je u Podgorici bila bolja od talijanske Reggiane rezultatom 82:74. Iako je uoči posljednjih deset minuta imala četiri koša minusa (61:57), odličnom zadnjom četvrtinom, koju je dobila sa 25:13, crnogorska momčad prelomila je susret u svoju korist.

Kyle Gibson sa 16 poena, pet skokova i pet asistencija predvodio je Budućnost do slavlja, a pridružio mu se Nikola Ivanović s 15 koševa. Najbolji je kod gostiju bio Amedeo Della Valle s 18 koševa.

Preostale dvije utakmice Cedevitine skupine također su otišle na stranu gostiju. Uniks Kazan slavio je kod MoraBanc Andorre rezultatom 76:68, u susretu u kojem je vodio gotovo cijelo vrijeme. Španjolska momčad neuspješno je hvatala zaostatak, došla je na šest koševa minusa u posljednjoj četvrtini (69:63), ali ne i do preokreta.

Jamar Smith predvodio je goste do pobjede s 15 koševa, Quino Colom dodao je 13 poena. Najbolji je kod Andorre bio Jaka Blažić s 11 koševa i pet skokova.

Darušafaka je uz dosta problema svladala francuski Levallois 69:64. Nakon što je prvu četvrtinu domaćin dobio s deset razlike, u drugoj je na isti način uzvratila i turska momčad, a do kraja utakmice gledali smo egal. Sjajni Klemen Prepelič držao je domaćine u igri, a 26 sekundi prije kraja zabio je za minus dva (66:64). Ipak, na drugoj strani pobjedu gostiju potvrdio je JaJuan Johnson.

Scottie Wilbekin i JaJuan Johnson predvodili su Darušafaku s 13 koševa. Najbolji je kod domaćin bio Klemen Prepelič s 20 poena.

Debi u novoj europskoj sezoni Partizan neće pamtiti po dobrom jer je poražen u gostima kod Albe Berlin s visokih 111:85. Prevelike napetosti nije bilo, srpska momčad igrala je vrlo slabo i bezidejno, domaćin je kontrolirao rezultat i lako zaključio susret u svoju korist.

Do pobjede je predvodio Spencer Butterfield s 24 poena, dok je Niels Giffey dodao 14 koševa. Najučinkovitiji je kod Partizana bio Nigel Williams-Goss s 22 poena.