Dijon
Dijon 1:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Luka Medić • subota, 14.10.2017.

U devetom kolu francuske Ligue 1 vodeća momčad lige, PSG, gostovala je kod Dijona. Favorizirani gosti na kraju su stigli do pobjede, pogotkom u posljednjim trenucima susreta...

PSG je pobjedom nastavio tamo gdje je stao prije reprezentativne pauze i tako na najbolji mogući način iskoristio kiks aktualnog prvaka Monaca koji je u derbiju kola pao u posljednjim trenucima susreta kod Lyona. Novo, deveto kolo, odvelo je Parižane iz glavnog grada u Burgundiju na gostovanje kod Dijona. Očekivala se lagana pobjeda PSG-a, ali domaćini se nisu s time složili, no ipak, gosti su u posljednjim trenucima susreta stigli do velike pobjede. Trener gostiju Emery nije mogao računati na Edinsona Cavanija koji je ozlijeđen, a umjesto njega startao je Di Maria.

Prvih 45 minuta donijelo je zanimljivu borbu. Iako je PSG imao više lopte u svojim nogama, Dijon je bio izrazito opasan. Ponajviše po bokovima, s desne strane došlo je nekoliko dobrih ubačaja, ali domaći napad nije uspio realizirati te prilike.

Ni PSG nije mirovao, ali od konkretnih prilika vrijedi izdvojiti svega dvije situacije. Pokušaj Di Marie s vrha kaznenog prostora obranio je Reynet. Na samom kraju prvog poluvremena PSG bio je najbliže pogotku nakon slobodnog udarca Alvesa. Brazilac je s vrha kaznenog prostora pogodio gredu. Tako se na odmor otišlo bez pogodaka, 0:0.

U drugom dijelu gosti su izašli još odlučniji u namjeri da pobjede i od samog početka nastavka krenuli su po sva tri boda. Mbappeov pokušaj nakon dodavanja Di Marie otišao je preko gola, a osim mladog Francuza prilike su imali i Di Maria i Maquintos, koji je glavom poslao loptu u vratnicu.

Kako je utakmica odmicala tako je Kylian Mbappé sve više promašivao. U svega četiri minute domaći vratar Reynet obranio je dva pokušaja napadača gostiju.

Mreže su mirovale do 71. minute, a u posljednjih 20 minuta čak tri pogotka. Prvo su do vodstva stigli gosti. Nakon jedne akcije Neymar je ušao u kazneni prostor i pucao izravno na gol, ipak na vratima je stajao dobro raspoloženi Reynet koji je i to obranio. Lopta se odbila do Meuniera koji je s malo manje od deset metara zabio za vodstvo. Fantastični Reynet nije mogao sve sam, a u ovoj situaciji nije imao pomoć od svoje obrane koja je mogla bolje reagirati.

U 87. minuti Dijon izjednačava nakon katastrofalne reakcije obrane gostiju. Duga lopta poslana je iz polovice Dijona prema naprijed gdje se između dvojice obrambenih nogometaša gostiju nalazio napadač domaćih Said, uspio je nekako vratiti loptu prema nazad prema Jeannetu, koji je bez razmišljanja pucao s oko 30 metara udaljenosti iz prve. Udarac precizan, Areola je ostao na mjestu i samo je pogledom ispratio loptu koja je završila u mreži za izjednačenje.

Goste primljeni pogodak nije omeo i krenuli su po novo vodstvo. U 91. minuti Dani Alves točnom je loptom u kaznenom prostoru gostiju pronašao Mbappéa koji je prvo prošao jednog čuvara i onda ubacio u peterac domaće obrane. Na povratnu loptu natrčao je Meunier koji je loptu poslao u mrežu za konačnih 1:2.

PSG je tako u devetoj utakmici upisao osmu pobjedu i s 25 bodova predvodi ljestvicu. Dijon je ostao na 17. mjestu. U narednom kolu PSG igra s Marseilleom, a Dijon s Metzom.