Bundesliga, 9. kolo, 20.10.2017, 20:30 h
Schalke 04
Schalke 04 2:0 Mainz 05
Mainz 05

Marjan Kreševac • petak, 20.10.2017.

Na otvaranju devetog kola Bundeslige Schalke 04 ugostio je na Veltins Areni Mainz. Gosti su u devedeset minuta stvorili tek jednu ozbiljnu priliku i potpuno su zasluženo napustili travnjak pognute glave i s dva pogotka u mreži...

Nakon što su gosti iz Mainza teško stradali u prošlom kolu rezultatom 4:0 u gostima kod Bayerna, stigli su u Gelsenkirchen po iskupljenje, ali bio je to račun bez krčmara. Prema prikazanoj igri u prvom dijelu u kojoj su imali loptu tek 33 posto vremena u svojim nogama i uputili tek jedan jedini udarac u okvir gola u 44. minuti s preko 30 metara, nisu ničime potkrijepili nadu u pozitivan rezultat.

Nisu domaći prikazali nikakvu velebnu partiju prepunu prilika već su strpljivo držali loptu, gradili napade i čekali pogrešku gostujuće obrane. Pogreška se dogodila vrlo rano već u 13. minuti kada je Leon Goretzka primio loptu negdje na sredini kaznenog prostora i pogodio donji lijevi kut gostujućeg gola.

Očekivalo se da će rani pogodak probuditi igrače Mainza, ali oni su cijelo prvo poluvrijeme proveli u dubokom snu. Naznaku promjene vidjeli smo u drugoj minuti nastavka. Thilo Kehrer loše je očistio jednu loptu koja je došla izravno u noge Yoshinorija Mutoa koji je nakon nekoliko "rolica" pucao prizemno, ali na njegovu nesreću Ralf Fährmann nogom je uspio spasiti svoja vrata.

Bio je to samo privremeni bljesak gostiju, ubrzo se sve vratilo u normalu, pritisak Schalkea i drugi pogodak koji je visio u zraku. Vrlo blizu bio je u 67. minuti Kehrer koji je nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom poslao loptu u stativu. No sedam minuta kasnije niti okvir gola nije spasio goste. Nakon ubačaja iz kuta i loše reakcije domaće obrane lopta je pala na nogu Guida Burgstallera koji iz blizine nema težak posao povisiti vodstvo domaćih.

Do kraja susreta pokušao je gostujući trener s tri napadača doći barem do boda, ali osim jedne prilike Kenana Kodre iz 81. minute sve je ostalo samo na pokušaju. Schalke je bez većih problema priveo utakmicu kraju i prema svemu prikazanom potpuno zasluženo upisao tri boda i popeo se na diobu trećeg mjesta koje dijeli s RB Leipzigom.