Marjan Kreševac • nedjelja, 22.10.2017.

U posljednja tri susreta devetog kola Bundeslige vidjeli smo tri neriješena rezultata, Freiburg i Hertha odigrali su 1:1 nakon dva realizirana i jednog promašenog jedanaesterca,FC Köln i Werder bez pogodaka, a u posljednjem susretu Wolfsburg je u sudačkoj nadoknadi zaradio bod protiv Hoffenheima...

Freiburg - Hertha 1:1

Iako igrači Freiburga nisu uspjeli ponoviti impresivan start iz sezone 20116./17. pokazali su veliku ambiciju i htijenje da ovaj susret okončaju u svoju korist. Najbolju priliku za rano vodstvo imao je Florian Niederlechner koji je već u trećoj minuti tukao glavom opasno blizu okvira gola. Rana prijetnja Freiburga kao da je naljutila goste koji su do sedme minute tri puta prijetili preko Ibiševića, Kaloua i Plattenhardta.

Poslovica kako se po jutru dan poznaje pokazala se u ovom slučaju ispravnom, do kraja poluvremena Freiburg je imao daleko više od igre i od prijetnji prema golu, no na veliku žalost domaćih igrača Rune Jarstein bio je izrazito raspoložen i poskidao sve ono moguće pa čak i malo od onog ne mogućeg. No ono što nikako nije mogao spriječiti bio je udarac s bijele točke Janika Haberera u 51. minuti.

Priliku za povratak među žive imao je Kalou u 77. minuti također s bijele točke, ali udarac je bio i više nego traljav i lopta je otišla poviše prečke. Nisu gosti dugo čekali na novu priliku, dobili su je četiri minute kasnije i to ponovno s bijele točke. Lopte se ponovno prihvatio Kalou i ovoga puta imao je puno više uspjeha, gađao je donji lijevi kut i pogodio.

Köln - Werder 0:0

Drama oko ogleda dviju posljednjeplasiranih momčadi Bundeslige počela je još i prije prvog sučevog zvižduka, naime na zagrijavanju Pizzaro koji je trebao upisati svoj debi povučen s travnjaka i zamijenjen još jednim debitantom Sehrouom Guirassyjem. Guirassy je bio na početku susreta uključen u sve iole ozbiljnije prijetnje prema vratima Jirija Pavlenke, pokušavao je glavom i dalekometno, ali za svoj trud nije adekvatno nagrađen.

Prva prilika za goste stigla je nešto prije pola sata igre kada je Delaney ubacio u šesnaesterac gdje su se potpuno sami našli Kainz i Junuzović od kojih je ovaj potonji pokušao glavom, a bilo bi možda bolje da je pokušaj prepustio svom bolje postavljenom kolegi.

U nastavku susreta podjednako se prijetilo s obje strane, ne odveć opasno, ali ipak prilika susreta otišla je domaćim igračima a zapucao ju je Handwerker koji je pred sobom imao prazan Werderov gol, ali u krucijalnom trenutku mladić se spetljao i poslao loptu nigdje. Werder je mogao do sva tri boda stići u posljednjim trenucima susreta kada je Delany već vidio svoj udarac glavom nakon kornera u mreži, ali od nekuda se pojavio Konstantin Rausch i očistio s crte, Ništa - ništa možda na kraju nije pravedno.

Wolfsburg - Hoffenheim 1:1

Za razliku od posljednjeg susreta u kojem je Hoffenheim slavio u Europskoj ligi protiv Bašakšehira Julian Nagelsmann odlučio je u udarnu postavu vratiti Grillitscha, Zubera i Kramarića. Odmah od prvog sučevog zvižduka sve je mirisalo na dobru nogometnu predstavu, prvu priliku vidjeli smo već u trećoj minuti kada je udarac iskušao Grillitsch, ali obranom se istaknuo Koen Casteels.

Kada se činilo da Hoffenheim diktira razvoj susreta dogodio se šok, Felix Zwayer, glavni sudac ovog susreta nakon pregleda video snimke odlučio je pokazati na bijelu točku zbog prekršaja Vogta na Diamati. Maximilian Arnold pucao je po sredini gola, ali Baumann se rastegnuo i kopačkom uspio zaustaviti njegov udarac.

Sjajna prilika Wolfsburga koja je otišla u vjetar i za koju bi prema starom nogometnom pravilu mogli biti vrlo lako kažnjeni. No izgleda da se ovdje pravilo malo pogubilo, Hoffenheim je imao više od igre, ali sljedeća prilika stigla je ponovno za domaće. Baumann je u 37. minuti prvo obranio Didavijev slobodnjak odbivši loptu na noge Origija koji cilja ispod prečke, ali tu je još jednom Baumannova ruka.

Do poluvremena nije bilo ništa više što bi bilo vrijedno pažnje i momčadi su otišle na odmor bez pogodaka i na "porciju" svojih trenera. Niti jedan trener nije mogao biti odveć zadovoljan s prvih 45. minuta, Schmidt nikako nije mogao biti zadovoljan realizacijom, a Nagelsmann teško da je mogao pronaći nešto čime je bio zadovoljan. Očito je monolog gostujućeg trenera urodio plodom, u 52. minuti Kramarić se našao u prilici no tukao je pored vratnice. Možda je mogao asistirati u sredinu no odlučio se na udarac.

Ono što je bilo za očekivati, a to je gol gostiju dogodio se u 73. minuti. Kerem Demirbay udarcem s bijele točke poslao je vratara u jednu, a loptu u drugu stranu. Imali su domaći praktično u drugom napadu priliku za poravnanje, ali danas sjajni Baumman se ispružio koliko je dug i širok i uspio skrenuti loptu van okvira. Kako se bližio kraj susreta sve je izvjesnija bila pobjeda gostiju, sve do prve minute sudačke nadoknade kada je Felix Udokhai nakon Didavijevog ubačaja iz kuta zabio za poravnanje.