Dario Dodić • subota, 21.10.2017.

Četiri odlične utakmice odigrane su u redovnom subotnjem terminu devetog kola Bundeslige. Eintracht je u Frankfurtu protiv vodeće Borussije Dortmund nadoknadio dva gola zaostatka, RB Leipzig je minimalnom pobjedom stigao na bod do vodećih, Bayer je razbio Borussiju u Mönchengladbachu...

Nakon domaćeg poraza od izravnog konkurenta za naslov, RB Leipziga, u prošlom kolu, Borussia Dortmund kiksala je i u gostima kod Eintractha kojeg vodi Niko Kovač. Bila je bolja Borussia, imala dva gola prednosti, ali se Eintracht u Frankfurtu vratio iz mrtvih i zaslužio bod.

Iako nije bila posebno impresivna u prvih 45 minuta, Borussia je prvo poluvrijeme okončala s prednošću. Bartrin pokušaj udarca s nekih 25 metara Sahin je iskoristio kao asistenciju i u 19. minuti doveo goste u vodstvo. Bolje su prigode imali domaćini, najbolji je u redovima Eintrachta još jednom bio Ante Rebić. Hrvat je čak i zatresao mrežu u prvom dijelu, ali iz zaleđa.

Uraganski je u nastavak ušla Borussia i nakon dva promašaja zasluženo došla do povećanja prednosti. U 57. minuti slavljenik Götze, kojem je ovo bila stota bundesligaška utakmica u dresu Borussije, proigrava Philippa, koji preciznim udarcem pogađa za 2:0.

U posljednjih 29 od 30 utakmica Borussia je prednost s poluvremena pretvorila u sva tri boda, ali ne i danas. Eintracht je zaigrao puno bolje i stigao do boda. Pola sata prije kraja Rebić je izborio jedanaesterac koji Haller pretvara u 1:2, a samo četiri minute kasnije Wolf na dodavanje Gaćinovića zabija za 2:2. Između dva pogotka Eintrachta ogromnu je priliku za treći gol Borussije imao Pulišić, ali oklijevao je i olakšao posao Hradeckom.

Poslije izjednačenja bolje je zaigrala Kovačeva momčad, imali su nekoliko prilika za treći gol, ali nisu ih iskoristili. Mogla je Borussia do sva tri boda u 90. minuti, ali pokušaj Sancha izbliza blokira Hradecky, odbijanac je morao Sahin pospremiti u mrežu, ali s crte čisti sjajni Hasebe.

Na samo bod zaostatka za vodećom Borussijom stigao je RB Leipzig, koji je na svojoj Red Bull Areni s minimalnih 1:0 svladao Stuttgart.

U utakmici u kojoj napadači i nisu bili posebno konkretni presudio je trenutak iz 23. minute kada je Timo Werner proigrao Sabitzera, a ovaj lijevom nogom sjajno pogodio pod gredu s 20 metara. Josip Brekalo odigrao je posljednjih 15-ak minuta kod Stuttgarta, bez konkretnijeg učinka.

Stuttgart je bez pobjede u gostima u posljednjih osam prvenstvenih utakmica, što je najgori niz u Bundesligi još od 1974. godine.

Velikim preokretom u drugom poluvremenu Bayer Leverkusen došao je do pobjede u Mönchengladbachu u gostima kod Borussije. Domaći su poveli već u sedmoj minuti kada je Johnson pospremio loptu u mrežu Bayera nakon ubačaja Hazarda. No, gostima je u potpunosti pripao nastavak susreta.

U 48. minuti Sven Bender koristi pogrešku domaćeg vratara i zabija za 1:1. Tako je Bayer nastavio niz utakmica u kojima je postigao barem jedan gol, čime je trenutno na vrhu Bundeslige (14 utakmica zaredom). U 59. minuti Bailey lijepo pogađa za 2:1, a dvije minute kasnije Brandt pogađa za 3:1. Zanimljivo je da je kod sva tri gola asistirao Havertz.

U 69. minuti bilo je već 4:1, Wendell je lijepo proigrao Vollanda, koji lagano zabija četvrti gol gostiju iz Leverkusena. Za konačnih 5:1 zabio je Pohjanpalo u 81. minuti.