Premier liga, 9. kolo, 20.10.2017, 21:00 h
West Ham
West Ham 0:3 Brighton & Hove
Brighton & Hove

Branimir Korać • petak, 20.10.2017.

Na otvaranju devetog kola engleskog Premiershipa West Ham je visoko poražen na svom stadionu protiv Brightona s 3:0 što će dodatno otežati poziciju Slavenu Biliću...

Domaći dvoboj protiv Brightona za West Ham i Slavena Bilića bio je susret u kojem jednostavno igra samo i isključivo pobjeda. Na svakakve načine Hammersi su gubili bodove ove sezone, nalaze se nadomak zone ispadanja, a pritisak na Bilića, ali i cijelu momčad raste iz utakmice u utakmicu.

Iako se upozoravalo kako domaćin nema pravo na krivi korak u ovom susretu, upisao je uvjerljiv poraz. Brighton je slavio s glatkih 3:0, West Ham je pokazao potpunu nemoć i naredni dani bit će teški za hrvatskog stručnjaka.

Već otvaranje susreta donijelo je vodstvo gostima i poslije toga domaćin se nije u potpunosti oporavi.

U desetoj minuti Gross je ubacio iz slobodnog udarca, a Glenn Murray je glavom skrenuo loptu pokraj statične domaće obrane u kojoj nitko nije ispratio gostujućeg napadača.

U najgore moguće vrijeme Brighton je došao i do drugog pogotka. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, kada se već činilo da će igrači na odmor vodstvom gostiju 1:0, Jose Izquierdo opalio je s 18 metara, Hart je dirao loptu, ali samo je odbio u mrežu.

Bilić je na odmoru reagirao uvođenjem Andrea Ayewa umjesto Cheikha Kouyatea, međutim nije to donijelo nikakve promjene nabolje za domaćina.

Tek u 65. minuti prvi put opasnije je zamirisalo na pogodak West Hama, Lanzini je pokušao iz slobodnog udarca, međutim malo pokraj vratnice. Kako je vrijeme odmicalo, tako je i rasla frustracija kod West Hama, nikako domaćin nije mogao do pogotka, a sve je bilo riješeno 15 minuta prije kraja. Zabaleta je skrivio kazneni udarac, Murray je bio precizan i postavio konačnih 3:0.

Do kraja susreta Brighton je mogao i povećati prednost, no ostalo je tih 3:0 što baš i ne predstavlja neku utjehu za domaćina koji za tjedan dana ima novu utakmicu u kojoj mora slaviti kada gostuje kod Crystal Palacea.

Nebo i zemlja

Bayern je neviđenom lakoćom utrpao Dinamu devet golova, a mogao je mirne duše još barem pet-šest. Katastrofa Dinama, najružniji poraz u...

• Obrisan korisnik21.10.2017. u 06:52