Partizan rutinski došao do pobjede u Domu Dražena Petrovića

Branimir Korać • petak, 27.10.2017.

U susretu šestog kola ABA lige Cibona je ugostila Partizan i upisala dosta visok poraz 90:74. Najvećim dijelom susreta Beograđani su imali ugodno vodstvo i mirno su priveli meč kraju...

Nakon dvije uzastopne pobjede, Cibona je upisala poraz. U Domu Dražena Petrovića ugostila je probuđeni Partizan koji je bio bolji s 90:74.

Beograđani su upisali četvrtu uzastopnu pobjedu u ABA ligi dok je Cibonin niz prekinut. Gosti dižu formu, osim dobrih rezultata u regionalnoj ligi, upisali su i pobjedu u gostima kod Bilbaa u Eurokupu.

U Zagrebu su bili šuterski raspoloženi, posebno u drugoj dionici kada su za razliku od Cibosa pogađali šuteve te tu stvorili prednost.

Do kraja prvog poluvremena Cibona se našla u dvoznamenkastom zaostatku da bi u trećoj dionici Partizan bio i na 20 poena prednosti te je Cibosima prijetio vrlo težak poraz.

Igrači na terenu nisu odavali da bi mogli zakomplicirati susret, međutim u posljednjoj četvrtini ipak se pružila prilika koju Cibona nije iskoristila.

Polako je domaćin smanjivao zaostatak, došao na 67:57 te je više od dvije minute taj rezultat stajao na semaforu. Obje momčadi dosta su žurile i griješile u napadu, osjetilo se da se tu meč lomi, a znao je to i Miroslav Nikolić koji je odmah nakon zakucavanja Žorića za 67:59 zvao minutu odmora.

Nakon toga Partizan se stabilizirao, odmah je tricu ubacio Williams-Goss i poslije toga gosti su rutinski otišli do pobjede.

Najbolji kod Cibone bili su s po 20 poena Jahmar Young i Luka Žorić, a ovaj put podbacio je Marko Tomas koji nije bio na dosadašnjoj razini. Kod Partizana Nigel Williams-Goss ubacio je 20 poena uz čak 13 asistencija, a Vanja Marinković dodao je 19 poena.