Petar Jenjić • petak, 27.10.2017.

Četirima utakmicama zaključeno je četvrto kolo Eurolige. Kruno Simon ponovno je odigrao vrlo dobru utakmicu, ali nedovoljno za nešto više od visokog poraza. Valencia je na domaćem terenu pregazila Unicaju, do druge uzastopne pobjede došao je Bamberg, dok je Nikos Pappas bio junak Panathinaikosa koji je bio bolji od Fenerbahčea...

Anadolu Efes - CSKA 80:98

Drugi poraz ovog tjedna upisao je Perasovićev Anadolu Efes koji na domaćem terenu nije pružio pravi otpor ruskom CSKA. Moskovljani su iz današnjeg susreta, koji je završio rezultatom 98:80, izašli s trećom pobjedom u sezoni, dok je turska momčad i dalje bez slavlja.

Sve osim prve četvrtine bila je jednosmjerna ulica. Gosti su na poluvrijeme otišli s 11 koševa viška (54:43), Efes se još nekoliko puta tijekom drugog poluvremena spustio ispod deset poena minusa, ali više od toga nije išlo. CSKA je kontrolirao rezultat i upisao pobjedu.

CSKA je do pobjede predvodio Will Clyburn s 20 koševa i pet skokova, Nando De Colo je dodao 18 poena i pet asistencija.

Efesu nije pomogao niti ponovno odlični Kruno Simon koji je susret zaključio s 23 poena (4/6 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 6/6), pet skokova i četiri asistencije za 32 i pol minute provedene na terenu.

Bamberg - Baskonia 78:72

Za razliku od Efesa Bamberg igra vrlo dobro ovog tjedna. Nakon gostujuće pobjede kod Unicaje njemačka momčad je na domaćem parketu bila bolja od Baskonije rezultatom 78:72.

Španjolska momčad držala je priključak gotovo cijelu utakmicu i Bamberg je tek u nekoliko navrata tijekom posljednje četvrtine imao dvoznamenkastu prednost. Uspjeli su gosti doći i na pet koševa minusa u završnim minutama, no Bamberg je izdržao pritisak i sačuvao vodstvo do samog kraja.

Najučinkovitiji je u redovima pobjednika bio Dorell Wright s 13 koševa, pet skokova i četiri blokade, Leon Radošević je dodao 12 poena (5/8 za dva, slobodna bacanja 2/2), četiri skoka i jednu asistenciju za 25 minuta na terenu.

Panathinaikos - Fenerbahče 70:68

Panathinaikos se na pravi način oporavio od poraza prije dva dana kod CSKA, grčka momčad je u neizvjesnoj utakmici svladala branitelja naslova Fenerbahče 70:68 i tako stigla do druge pobjede u sezoni.

Cijela utakmica bila je izjednačena i nijedna se momčad nije posebno odvajala. U završnu minutu je s prednošću ušao Panathinaikos (67:66) kada je Luigi Datome s linije slobodnih bacanja donio prednost turskoj momčadi. Ipak, posljednji je napad pripao Grcima, točnije Nikosu Pappasu koji je tricom u zadnjoj sekundi donio pobjedu svojoj momčadi.

Upravo je Pappas bio najbolji pojedinac večeri s 24 poena (7/12 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 4/5), a pridružio mu se Nick Calathes s 12 koševa.

Najbolji je kod gostiju bio Jan Vesely s 15 koševa i pet skokova.

Valencia - Unicaja 91:53

U dvoboju dvaju španjolskih klubova do treće pobjede u sezoni stigla je Valencija. Španjolski prvak na domaćem je terenu potpuno pregazio Unicaju rezultatom 91:53. Već je nakon prve četvrtine domaćin imao vodstvo 31:11 i do kraja je bilo samo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Domaćina je do pobjede predvodio Erick Green s 19 koševa i pet asistencija, dok je Alberto Abalde dodao 18 poena. Jedini raspoložen kod gostiju bio je Adam Waczynski s 15 koševa.