Olympiakos i dalje neporažen, sjajni Dončić nosio Real do pobjede u Litvi

Branimir Korać • petak, 27.10.2017.

Odigrani su prvi susreti četvrtog kola Eurolige, a Olympiakos i madridski Real i dalje su neporaženi te drže vrh ljestvice...

U dvoboju do ovog kola neporaženih Olympiakosa i Himkija prvi poraz upisali su Rusi. Momčad iz Pireja slavila je 92:75 i to bez većih problema. Druga i treća dionica otišli su uvjerljivo na stranu Olympiakosa koji je nakon toga mirno priveo susret kraju.

"Vrlo teška utakmica za nas, baš kao što smo i očekivali. Pokušali smo pripremiti naše igrače na specifičan način igre Olympiakosa koji koristi na svom terenu, međutim pristup nam je očito bio pogrešan. Više smo razmišljali kako proraditi u napadu nego kako zaustaviti Olympiakos pa smo tako samo u prvom poluvremenu primili 32 poena iz niskog posta i naših pogrešaka", nezadovoljan je bio nakon susreta trener Himkija Georgios Bartzokas.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Nikola Milutinov sa 17 poena i Georgios Printezis s 15 poena. Kod poraženih Aleksej Šved upisao je 23 poena i pet asistencija dok je Thomas Robinson dodao 19 poena i 11 skokova.

Još jednu briljantnu utakmicu odigrao je Luka Dončić koji je nosio Real Madrid do pobjede u Kaunasu kod Žalgirisa. Madriđani su imali lagan zadatak i uvjerljivo su slavili s 87:66 najviše zahvaljujući slovenskom košarkaškom dragulju koji je izluđivao protivnike.

"Čestitke Real Madridu koji je bio puno bolji protivnik. Mi smo napravili previše pogrešaka u mentalnom pristupu i nismo se uopće borili za pobjedu", kritizirao je svoju momčad Šarunas Jasikevičius.

Dončić je ubacio 28 poena uz devet skokova, a po 12 poena dodali su Facundo Campazzo (šest asistencija), Gustavo Ayon (pet asistencija) i Jeffery Taylor. Kod domaćina Kevin Pangos ubacio je 20 poena uz pet asistencija dok je Antanas Kavaliauskas dodao 16 poena.

Neven Spahija s Maccabijem upisao je poraz u gostima u Beogradu kod Crvene zvezde koja je slavila 87:84. Propustili su Izraelci priliku, imali iza sebe vrlo dobro prvo poluvrijeme koje su dobili s deset razlike, ali otvaranje drugog skupo ih je koštalo. Tu se domaćin vratio i do kraja susreta bilo je neizvjesno, a ubačaj Rochestieja 15 sekundi prije kraja osigurao je pobjedu domaćinu.

"Fantastična pobjeda, posebno jer je ostvarena u Euroligi. Dvije pobjede nakon četiri kola za nas je sjajan rezultat. Jako sam zadovoljan posebno jer smo odigrali vrlo loše prvo poluvrijeme", isticao je nakon susreta Dušan Alimpijević.

U pobjedničkom sastavu Taylor Rochestie ubacio je 22 poena uz pet asistencija, a James Feldeine dodao je 19 poena i osam asistencija. Kod poraženih DeShaun Thomas ubacio je 28 poena uz pet skokova dok je Pierre Jackson dodao 14 poena.

Do prve pobjede stigli su košarkaši Milana koji su ugostili Barcelonu i svladali je sa 78:74. Katalonci su ispustili i 15 poena prednosti u drugoj četvrtini, u pravo vrijeme domaćin je proigrao i napravio preokret te upisao pobjedu.

"Ispustili smo 15 poena prednosti iz druge četvrtine. Tu su dobili na samopouzdanju, drugo poluvrijeme odigrali bolje, a mi smo ostali gdje smo bili. Sljedeću utakmicu moramo dobiti pod svaku cijenu jer smo u lošem nizu, momčad se osjeća loše i ne zanima nas kako, ali moramo do pobjede", istaknuo je Juan Carlos Navarro.

Kod Talijana Jordan Theodore ubacio je 19 poena uz sedam asistencija i pet skokova, Mantas Kalnietis upisao je 14 poena, a Arturas Gudaitis 11 skokova. Kod Barcelone po 13 poena ubilježili su Juan Carlos Navarro i Thomas Heurtel (sedam asistencija), a Ante Tomić za 19 minuta ubacio je sedam poena (3/7) i uhvatio tri skoka.