Odlični Ivan Buva predvodio Istanbul do pobjede, Tofaš ostao na stopostotnm učinku

Petar Jenjić • nedjelja, 29.10.2017.

Odigrane su četiri utakmice četvrtog kola u kojima prevelike napetosti nije bilo. Istanbul BB predvođenom Ivanom Buvom svladao je Yesilgiresun, dok je Tofaš gostujućom pobjedom kod Sakaraye jedini ostao neporažen ove sezone...

Do druge pobjede u sezoni stigla je Darušafaka koja je na domaćem parketu bila bolja od Pinar Karsiyake rezultatom 78:63. Domaćin je kontrolirao veći dio susreta, a početkom drugog poluvremena stekao je dvoznamenkastu prednost koju je održavao do kraja.

Do pobjede ga je predvodio Michael Eric sa 17 koševa i sedam skokova, dok je JaJuan Johnson dodao 16 koševa i osam skokova. Jarrod Jones s 14 koševa bio je najbolji kod gostiju.

Nakon četiri kola Tofaš je ostao jedina momčad sa stopostotnim učinkom, danas je slavio na gostovanju kod Sakarye 86:74. Gosti su kontrolirali rezultat tijekom većeg dijela utakmice i uoči posljednje četvrtine imali 21 poen viška (72:51). Sakarya je do kraja uspjela tek ublažiti poraz.

Jeffrey Morgan s 21 poenom predvodio je Tofaš do pobjede, Samuel Mejia dodao je 17 koševa i osam asistencija. Najbolji kod domaćina bio je Lazeric Jones s 23 poena.

Pretežak posao nije imao niti Fenerbahče u gostima kod Galatasaraya, aktualni prvak Europe slavio je rezultatom 83:62, u susretu u kojem je vodio od prvog do posljednjeg napada. Pobjeda momčadi Željka Obradovića nijednom nije došla u pitanje.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Marko Gudurić s 18 koševa i šest skokova, Melih Mahmutoglu je dodao 16 koševa. Alex Renfroe s 13 koševa, pet skokova i osam asistencija bio je najbolji kod Galatasaraya.

Do druge ovosezonske pobjede stigli su košarkaši Istanbula koji su na domaćem parketu bili bolji od Yesilgiresuna rezultatom 99:87. Kroz gotovo cijeli susret domaćin je održavao stečenu prednost, prelomivši ga u trećoj četvrtini u kojoj je postigao 33 poena. Iako su na otvaranju posljednje četvrtine gosti došli na minus šest (78:72), Istanbul je uspio sačuvati prednost i upisati uvjerljiviju pobjedu.

Ivan Buva predvodio je domaćina do pobjede s 22 poena, Jaka Klobučar je dodao 15 koševa. Ra'Shad James je bio najbolji kod gostiju s 33 koša.