Zadar teže od očekivanog slavio u gradskom dvoboju

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.11.2017.

Dvoboj dviju zadarskih momčadi u sklopu petog kola HT Premijer lige pripao je onoj kvalitetnijoj. Košarkaši Zadra teže od očekivanog svladali su Jazine rezultatom 89:78 i tako upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu...

Košarkaši Zadra vratili su se u svoju nekadašnju dvoranu, ali ovoga puta u ulozi gosta. Momčad Aramisa Naglića odigrala je utakmicu petog kola HT Premijer lige protiv Jazina, jedne od dviju momčadi koje u ovoj sezoni ne znaju za pobjedu.

Nije to bila dobra utakmice kvalitetnije zadarske momčadi koja se jako mučila kroz tri četvrtine i uglavnom hvatala zaostatak. Ipak, u posljednjih deset minuta Jazine su posustale, a Zadar je rezultatom 89:78 stigao do četvrte prvenstvene pobjede.

Jazine su iskoristile vrlo spor ulazak Zadra u utakmicu i stekle ranu prednost, a u sedmoj minuti stigli su do dvoznamenkastog vodstva (23:12). Ukupno 26 koševa u prvoj četvrtini primili su gosti koji su još neko vrijeme bili primorani hvatati zaostatak.

S dobrim šuterskim danom (osam trica u prvom poluvremenu) domaćin je nastavio i tijekom druge četvrtine. Zadar je kratko i u nekoliko navrata uspijevao prijeći u vodstvo, no više od toga u prvom poluvremenu nije išlo.

Domaćin je odolijevao sve do same završnice treće četvrtine kada Zadar prelazi u vodstvo i više ga ne ispušta. Sedam minuta prije kraja dolazi do deset poena viška (76:66) što se u konačnici pokazalo dovoljnim za pobjedi gostujuće momčadi.

Mislav Brzoja s 22 poena i šest skokova te Ive Ivanov s 21 košem predvodili su Zadar do pobjede. Mirza Sarajlija sa 16 koševa i Marin Zrnić s 14 poena bili su najbolji kod Jazina.