Petar Jenjić • utorak, 07.11.2017.

Sjajni Adas Juškevičius predvodio je Lietkabelis do pobjede nad Budućnosti u susretu petog kola Eurokupa. Napadački izrazito raspoloženi Litavac je izjednačio rekord natjecanja s devet ubačenih trica, od čega je čak sedam stiglo u prvoj četvrtini...

Treću pobjedu sezone ostvarili su košarkaši Lietkabelisa u sklopu petog kola Eurokupa. Na domaćem su parketu bili bolji od crnogorske Budućnosti rezultatom 86:79, a priča dana je sjajni Adas Juškevičius koji je susret zaključio s devet ubačenih trica.

Blizu velikog preokreta bili su košarkaši Budućnosti koji su na gostovanju kod Lietkabelisa poraženi rezultatom 86:79. Crnogorska momčad tijekom susreta je zaostajala i s 22 razlike, a uoči posljednje četvrtine imala dva poena viška (63:61). Ipak, domaćin nije dopustio poraz, serijom 8:0 vratio prednost na svoju stranu, ubrzo došao do 74:66, a do kraja povratka za Budućnost nije bilo.

Sjajni Adas Juškevičius predvodio je Lietkabelis s 31 poenom ubacivši devet trica, od čega čak sedam u prvoj četvrtini. Ovim učinkom izjednačio je one Rubena Douglasa iz 2007., Marka Popovića iz 2009. i Jimmyja McKinneyja iz 2015. godine. Žanis Peiners je dodao 19 koševa i pet skokova.

Najbolji je kod gostiju bio Filip Barović s 18 koševa, dok je Kyle Gibson dodao 14 poena.