Hrvati uspješni u Sloveniji: Nexe remizirao s Celjem, PPD Zagreb svladao Gorenje

Mihaela Bradovski • utorak, 07.11.2017.

Vrlo dobre vijesti dolaze sa slovenskih rukometnih parketa gdje su gostovali Nexe i PPD Zagreb. Našičani su remizirali sa snažnim Celjem 27:27 dok je Zagreb slavio kod Gorenja 25:23...

Prvi su na parket izašli Našičani i uzeli bod protiv Celja. Mogli su i do pobjede, ali u posljednjem napadu nisu uspjeli iskreirati priliku za šut.

Odličan posao odradio je Nexe koji je znao iskoristiti probleme s kojima se domaćin suočio. Neigranje Mitrovića, Mlakara i Mačkovšeka povezano uz isključenje do kraja susreta Urbana Lesjaka zbog teškog prekršaja u drugom poluvremenu te je Nexe izborio bod.

14 sekundi prije kraja Celjani su pozvali minutu odmora, ali odmah izgubili loptu i Nexe je dobio priliku za napad. Međutim niti oni nisu došli do prave prilike i ostalo je 27:27.

Kod Nexea istaknuli su se Saša Barišić Jaman sa sedam golova te Marko Buvinić s pet. Kod Celja sedam golova zabio je Gal Marguč, a pet Kristian Bećiri.

Još uspješniji bo je PPD Zagreb koji je odigrao dobru utakmicu u Velenju i slavio 25:23. Plinari su do pobjede došli na krilima dvojice igrača koji su zabili čak 17 od 25 Zagrebovih golova.

Žarko Marković devet puta pogađao je mrežu domaćina, a Stipe Mandalinić osam i oni su najzaslužniji za ovu pobjedu.

Gorenje je još deset minuta prije kraja vodilo 20:19 da bi Zagreb nakon toga napravio seriju 5:1 uz tri gola Mandalinića i mirno priveo meč kraju.

Kod domaćina šest golova postigao je Niko Medved, a pet Nejc Cehte.