Buvin Istanbul slavio protiv Markotinog Ušak Sportifa, Darušafaka bolja od Fenerbahčea

Petar Jenjić • nedjelja, 12.11.2017.

Četiri utakmice šestog kola turskog košarkaškog prvenstva odigrane su tijekom nedjelje. Fenerbahče je upisao drugi ovosezonski poraz u gostima kod Darušafake, dok je petu uzastopnu pobjedu upisao Anadolu Efes protiv Yesilgiresuna. Istanbul BB Ivana Buve bio je bolji od Markotinog Ušak Sportifa...

Do treće pobjede u sezoni stigao je Istanbul BB, na domaćem je parketu, nakon 45 minuta igre, bio bolji od Ušak Sportifa rezultatom 77:73. Izjednačena utakmica ušla je u samu završnicu s dva poena prednosti domaćina (69:67), dok je Ušaku dodatnih pet minuta osigurao Safak Edge 19 sekundi prije kraja. U produžetku smo vidjeli ukupno tek 12 koševa, a nešto bolji ipak je bio Istanbul.

Domaćina je do pobjede predvodio Stefan Birčević s 21 poenom i sedam skokova. Ivan Buva je susret zaključio s osam koševa (4/6 za dva, 0/2 za tricu), tri skoka i dvije asistencije za 20 minuta provedenih na terenu.

Najbolji je kod gostiju bio Safak Edge s 19 koševa, Damir Markota proveo je na terenu 40 minuta i ostvario učinak od osam poena (0/2 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2), pet skokova i tri asistencije.

Petu uzastopnu pobjedu upisali su košarkaši Anadolu Efesa koji su kod kuće bili bolji od Yesilgiresuna 97:93 i tako mu nanijeli četvrti uzastopni poraz. Domaćin se našao u minimalnom zaostatku 37 sekundi prije kraja (93:92), no prvo je Errick McCollum pogodio koš uz dodatno slobodno bacanje, a pobjedu je nešto kasnije potvrdio Ricky Ledo.

Upravo je McCollum predvodio Efes do pobjede s 27 koševa, dok je Vladimir Štimac dodao 16 koševa i devet skokova. Kruno Simon nije bio u sastavu domaćina. Goste je predvodio Rashad James s 19 koševa.

Darušafaka je kod kuće bila bolja od Fenerbahčea rezultatom 84:78 i tako stigla do treće pobjede u sezoni, nanijevši momčadi Željka Obradovića ukupno drugi poraz. Domaćin je odigrao jako dobro prvo poluvrijeme, posebno drugu četvrtinu koju je dobio sa 30:15. Iako su se gosti vrlo brzo vratili u drugom poluvremenu, Darušafaka je ipak pokazala nijansu bolju igru i na kraju zasluženo došla do pobjede.

Sjajan je u dresu pobjedničke momčadi bio Scottie Wilbekin koji je susret zaključio s 30 poena, JaJuan Johnson je dodao 12 koševa i šest skokova. Brad Wanamaker s 22 koša bio je najbolji kod Fenerbahčea.