Opatija ostvarila uvjerljivu pobjedu, drugi uzastopni kiks Vinogradara

Ivan Šola • ponedjeljak, 13.11.2017.

Odigrano je 15.kolo 3.HNL Zapad u kojem su najveće iznenađenje priredili nogometaši Jadrana iz Poreča koji su na domaćem travnjaku uspjeli zaustaviti Vinogradar. Kiks vodeće momčadi u prvenstvu iskoristili su nogometaši Opatije koji su na gostovanju u Zagrebu s visokih 3:0 porazili Dubravu. Derbi kola pripao je nogometašima Udarnika, dok su još jednu gostujuću pobjedu upisali i igrači Dugog Sela. Kvartovski derbi pripao je Maksimiru, dok je jedina utakmica bez golova odigrana između Krka i Rudara iz Labina.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Španskog koji su pred svojim gledateljima s minimalnih 1:0 porazili čvrstu momčad Vrapča. U ne baš zanimljivoj utakmici presudila je jedna greška u gostujućoj obrani koju su domaćini znalački iskoristili. Igrala se 18.minuta utakmice kada je jedini pogodak na utakmici postigao Josip Štignjedec.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je na otoku Krku gdje je su nogometaši Krka i Rudara iz Labina miroljubivo podijelili bodove. U ne pretjerano zanimljivoj utakmici bolji su bili domaći nogometaši, ali nije bilo preciznosti i koncentracije u završnici akcija, pa se mreže nisu tresle. Gosti su se postavili čvrsto i discipliniranom i odgovornom igrom uspjeli osvojiti vrijedan bod.

Do 11.prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Opatije koji su protutnjali na gostovanju u Zagrebu kod Dubrave te ih s visokih 3:0 deklasirali. Mreže su mirovale sve do 41.minute kada je Ivan Kovačević doveo goste u vodstvo 0:1, i s tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice domaćini su bili blizu poravnanja, ali su se gosti u tom periodu uspješno branili. Pitanje pobjednika riješeno je u završnoj fazi utakmice kada su gosti golovima Alena Matovine i Aleksandra Šolića postavili konačan rezultat 0:3. Dubrava se s ovim porazom spustila na deveto mjesto, dok se Opatija primakla vodećem Vinogradaru na samo jedan bod.

Kvartovski derbi odigran je u Trnju gdje je istoimeni domaćin u samoj završnici utakmice ostao bez bodova protiv vrlo raspoloženih gostiju iz Maksimira. U vrlo zanimljivoj utakmici svakoj momčadi je pripalo po jedno poluvrijeme, a na kraju su snalažljiviji bili gosti, pa su zasluženo uzeli sva tri boda. Igrala se osma minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Bruno Špišić. Gosti su stigli do izjednačenja u 73.minuti kada je neopreznost u obrani Trnja iskoristio Josip Mohač i zatresao mrežu za 1:1. Konačan rezultat 1:2 postavio je Matej Adžić u 82.minuti utakmice.

Derbi sredine tablice odigran je u Krapini gdje su domaći Zagorec i Udarnik iz Kurilovca odigrali vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj su na kraju gosti bili spretniji i uzeli sva tri boda. Utakmica je protekla u borbi na sredini terena, gdje su obje momčadi imale svoje prilike za postizanje zgoditaka, ali mreže su mirovale sve do pred kraj utakmice. Igrala se 80.minuta kada je Matej Kelava šokirao domaće gledatelje i doveo svoju momčad u vodstvo. Samo pet minuta kasnije riješeno je pitanje pobjednika kada je Filip Hodak postavio konačan rezultat utakmice 0:2.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Pazinke iz Pazina koji su pred svojim gledateljima nakon preokreta porazili vrlo dobru momčad Vrbovca. Igrala se druga minuta utakmice kada je goste nakon vrlo lijepe akcije u vodstvo doveo Vemerson Ramon. Do kraja poluvremena domaćini se vraćaju u egal, kada je u 28.minuti Dalibor Vale poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:1. U nastavku utakmice domaćini su bili bolji protivnik, te su svoju nadmoć okrunili u 56.minuti kada je Igor Lepinjica doveo Pazinku u vodstvo 2:1. Do kraja utakmice obje momčadi su imale prilike za postizanje zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Poreču gdje su nogometaši domaćeg Jadrana uspjeli zaustaviti vodeću momčad prvenstva Vinogradar. Igrala se 17.minuta utakmice kada je prvi topnik lige Igor Prijić doveo gostujući sastav u vodstvo. Mreže su mirovale sve do 69.minute kada je glavni sudac utakmice Zdravko Fotivec dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:1 bio je Marko Kepčija. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, pa su tako domaći nogometaši osvojili veliki bod.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zagreba koji su pred svojim gledateljima zasluženo savladali nogometaše Haška 2:0. Na prvi pogodak čekala se 15.minuta kada je Milivoj Govorko doveo Zagrebaše u vodstvo od 1:0. Do kraja utakmice domaći nogometaši su dominirali, i rutinski držali stečenu prednost. Pitanje pobjednika riješeno je u 90.minuti kada je konačan rezultat utakmice 2:0 postavio Niko Tokić.

Utakmica momčadi s dna odigrana je u Sisku gdje je domaća Segesta upisala deseti prvenstveni poraz, bolji od njih bili su nogometaši Dugog Sela koji su s minimalnih 1:0 ostvarili četvrtu prvenstvenu pobjedu. Jedini pogodak na utakmici postignut je u 16.minuti kada je Mijo Čerdić-Batarilo poslao loptu u domaću mrežu za 0:1. Do kraja utakmice gosti su bili bolji protivnik, i imali su nekoliko izglednih prilika da povećaju svoju prednost, ali nije bilo preciznosti i koncentracije u završnici, pa su tako ostali na samom jednom zgoditku.